
Budowa domu, jego remont czy wykończenie wymaga wykonania prac na wysokościach. Używanie standardowej drabiny nie zawsze jest możliwe, a w wielu sytuacjach nie zapewnia bezpieczeństwa pracowników – rozwiązaniem tego problemu jest rusztowanie warszawskie.
Czym jest rusztowanie warszawskie?
Rusztowania warszawskie do użytku własnego i profesjonalnego 3. Rusztowania warszawskie a inne konstrukcje Rusztowania warszawskie zapewniają bezpieczeństwo przeprowadzanych prac, a jednocześnie swobodny dostęp do wyższych partii budynku. W ten sposób pracownicy mogą bez przeszkód i dokładnie wykonywać niezbędne czynności.
Czym jest rusztowanie warszawskie?
Mianem rusztowania warszawskiego określa się konstrukcję zbudowaną z ze stalowych rur, spawanych ze sobą i łączonych czopowo. Każdy segment rusztowania składa się z pionowych rur o długości 70 cm, które połączone są ze sobą poziomymi rurami o długości 150 cm. Łączenie poszczególnych elementów nie wymaga zastosowania dodatkowych akcesoriów, z wyjątkiem zakotwiczenia całej konstrukcji. Jeśli takowe zostanie zastosowane, rusztowanie warszawskie – https://allegrolokalnie.pl/oferty/prace-nawysokosci/rusztowania-258862 można ustawić na wysokości maksymalnie 8 m, natomiast w przypadku braku kotwienia, konstrukcja może mieć maksymalnie 5 m wysokości.
Rusztowania warszawskie do użytku własnego i profesjonalnego
Łatwość montażu i stosunkowo niska cena rusztowania warszawskiego sprawia, że ta konstrukcja jest używana zarówno przez osoby prywatne, dla których inwestycja w lepsze rusztowanie byłaby nieuzasadniona, jak i przez firmy budowlane, a więc użytkowników profesjonalnych. Dobrze posadowione i poprawnie złożone rusztowanie warszawskie pozwala na bezpieczne wykonywanie prac na wysokościach zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, maksymalnie na wysokości 8m. Popełnienie błędów montażowych przy składaniu konstrukcji jest niemal niemożliwe, a stabilna rama całej konstrukcji pozwala na swobodną pracę na rusztowaniu kilku osób jednocześnie. Ta konstrukcja jest zatem dopasowana do potrzeb zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.
Rusztowania warszawskie a inne konstrukcje
Rusztowania warszawskie uznawane są za podstawową konstrukcję, umożliwiającą wykonywanie prac na wysokościach. Sprawdzą się podczas prac budowlanych i remontowych przy typowych budynkach mieszkalnych, jedno lub wielorodzinnych, jednak w przypadku wyższych konstrukcji, ich zastosowanie nie jest wskazane. Dopuszczalne obciążenie rusztowania warszawskiego zależy nie tylko od jakości samej konstrukcji, ale też od rodzaju zastosowanych desek, po których poruszają się pracownicy.
W porównaniu do innych rodzajów rusztowania, model warszawski jest najprostszy w obsłudze. Ze złożeniem całej konstrukcji poradzi sobie każdy, również dlatego, że poszczególne segmenty są stosunkowo lekkie. Możliwość szybkiego rozłożenia i równie szybkiego złożenia sprawia, że przygotowanie do wykonywania poszczególnych prac nie trwa długo. Rusztowanie można również łatwo przewieźć z miejsca na miejsce, bez konieczności angażowania do tego specjalnego pojazdu, dlatego wielu przedsiębiorców budowlanych wykorzystuje je do wykonywania prostych i krótkich prac budowlanych i remontowych.
Dodatkowym atutem jest bogaty asortyment dostępnych rusztowań od różnych producentów, z którym można zapoznać się na Allegro. Szeroka oferta pozwala każdemu wybrać rusztowanie idealnie dopasowane do jego potrzeb i możliwości finansowych. Przedsiębiorcy łatwo uzyskają fakturę za zakupione rusztowanie, a zakup można wygodnie sfinansować, korzystając z licznych możliwości odroczonej płatności.
*Artykuł sponsorowany