Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Rusztowanie warszawskie nie tylko dla profesjonalistów

Budowa domu, jego remont czy wykończenie wymaga wykonania prac na wysokościach. Używanie standardowej drabiny nie zawsze jest możliwe, a w wielu sytuacjach nie zapewnia bezpieczeństwa pracowników – rozwiązaniem tego problemu jest rusztowanie warszawskie.

 

Czym jest rusztowanie warszawskie?

Rusztowania warszawskie do użytku własnego i profesjonalnego 3. Rusztowania warszawskie a inne konstrukcje Rusztowania warszawskie zapewniają bezpieczeństwo przeprowadzanych prac, a jednocześnie swobodny dostęp do wyższych partii budynku. W ten sposób pracownicy mogą bez przeszkód i dokładnie wykonywać niezbędne czynności.

 

Czym jest rusztowanie warszawskie?

 Mianem rusztowania warszawskiego określa się konstrukcję zbudowaną z ze stalowych rur, spawanych ze sobą i łączonych czopowo. Każdy segment rusztowania składa się z pionowych rur o długości 70 cm, które połączone są ze sobą poziomymi rurami o długości 150 cm. Łączenie poszczególnych elementów nie wymaga zastosowania dodatkowych akcesoriów, z wyjątkiem zakotwiczenia całej konstrukcji. Jeśli takowe zostanie zastosowane, rusztowanie warszawskie – https://allegrolokalnie.pl/oferty/prace-nawysokosci/rusztowania-258862 można ustawić na wysokości maksymalnie 8 m, natomiast w przypadku braku kotwienia, konstrukcja może mieć maksymalnie 5 m wysokości.

 

Rusztowania warszawskie do użytku własnego i profesjonalnego

 Łatwość montażu i stosunkowo niska cena rusztowania warszawskiego sprawia, że ta konstrukcja jest używana zarówno przez osoby prywatne, dla których inwestycja w lepsze rusztowanie byłaby nieuzasadniona, jak i przez firmy budowlane, a więc użytkowników profesjonalnych. Dobrze posadowione i poprawnie złożone rusztowanie warszawskie pozwala na bezpieczne wykonywanie prac na wysokościach zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, maksymalnie na wysokości 8m. Popełnienie błędów montażowych przy składaniu konstrukcji jest niemal niemożliwe, a stabilna rama całej konstrukcji pozwala na swobodną pracę na rusztowaniu kilku osób jednocześnie. Ta konstrukcja jest zatem dopasowana do potrzeb zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

 

Rusztowania warszawskie a inne konstrukcje

Rusztowania warszawskie uznawane są za podstawową konstrukcję, umożliwiającą wykonywanie prac na wysokościach. Sprawdzą się podczas prac budowlanych i remontowych przy typowych budynkach mieszkalnych, jedno lub wielorodzinnych, jednak w przypadku wyższych konstrukcji, ich zastosowanie nie jest wskazane. Dopuszczalne obciążenie rusztowania warszawskiego zależy nie tylko od jakości samej konstrukcji, ale też od rodzaju zastosowanych desek, po których poruszają się pracownicy.

W porównaniu do innych rodzajów rusztowania, model warszawski jest najprostszy w obsłudze. Ze złożeniem całej konstrukcji poradzi sobie każdy, również dlatego, że poszczególne segmenty są stosunkowo lekkie. Możliwość szybkiego rozłożenia i równie szybkiego złożenia sprawia, że przygotowanie do wykonywania poszczególnych prac nie trwa długo. Rusztowanie można również łatwo przewieźć z miejsca na miejsce, bez konieczności angażowania do tego specjalnego pojazdu, dlatego wielu przedsiębiorców budowlanych wykorzystuje je do wykonywania prostych i krótkich prac budowlanych i remontowych.

Dodatkowym atutem jest bogaty asortyment dostępnych rusztowań od różnych producentów, z którym można zapoznać się na Allegro. Szeroka oferta pozwala każdemu wybrać rusztowanie idealnie dopasowane do jego potrzeb i możliwości finansowych. Przedsiębiorcy łatwo uzyskają fakturę za zakupione rusztowanie, a zakup można wygodnie sfinansować, korzystając z licznych możliwości odroczonej płatności.

 

*Artykuł sponsorowany