Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ryszard Czarnecki w Słupcy

Chcemy równomiernego rozwoju Wielkopolski – mówił wczoraj w Słupcy Ryszard Czarnecki. Lider wielkopolskiej listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego przyjechał do słupeckiej siedziby partii  na konferencję prasową.

Podczas poniedziałkowego spotkania obecni byli również posłowie na Sejm RP, Witold Czarnecki  i Adam Rogacki, Błażej Spychalski, radny sejmiku wielkopolskiego oraz Waldemar Miernik, radny powiatu słupeckiego.

Lider wielkopolskiej listy PiS do europarlamentu apelował o głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość. Jego zdaniem nie należy marnować głosów na „małe, marginalne ugrupowania”. Czarnecki powiedział także, że nadchodzące wybory są szansą, aby dać żółtą kartkę premierowi Donaldowi Tuskowi. Podkreślił, że PiS jest jedyną centroprawicową alternatywą dla PO. Czarnecki mówił w Słupcy także m.in. o zagrożeniach dla rozwoju regionu słupeckiego związanych z nową perspektywą finansową środków europejskich na lata 2014-2020.  – Jesteśmy za tym, by aglomeracje się rozwijały, ale nie kosztem gmin wiejskich – tłumaczył.

 

 

Czarnecki zapowiedział w Słupcy także pomoc hodowcom wieprzowiny z Wielkopolski, w związku z embargiem nałożonym przez Rosję na polskie mięso wieprzowe. – Będę się ubiegał o rekompensaty finansowe z Komisji Europejskiej, bo Unia może to zrobić – mówił. Wspomniał także o uchwale dotyczącej Lasów Państwowych. – Powiat słupecki posiada na swoim terenie piękne lasy, parki krajobrazowe i jeziora. Jest to idealna sytuacja do rozwoju turystyki, która wpisana jest jako jeden z najważniejszych celów strategicznych zarówno powiatu słupeckiego, jak i wielu gmin w powiecie. W sytuacji pozbawienia przez Rząd RP Lasów Państwowych środków finansowych przez nich zgromadzonych, także w powiecie słupeckim pojawiły się wątpliwości czy uda się utrzymać piękno lasów w najbliższych latach – mówił Ryszard Czarnecki. W związku z tym zaapelował do prezesa zarządu powiatowego PSL w Słupcy Eugeniusza Grzeszczaka o wpłynięcie na radnych powiatowych PSL-u, aby szanowali przyjęte kierunki rozwoju powiatu słupeckiego i jeszcze raz zajęli się uchwałą ws. stanowiska o Lasach Państwowych.

Wybory do Parlamentu Europejskiego już w niedzielę. O 51 miejsc w Strasburgu walczy prawie tysiąc trzystu kandydatów. W 2007 r. do europarlamentu z Wielkopolski dostało się pięć osób. PiS w mijającej kadencji reprezentował wybrany z tego okręgu Konrad Szymański.

Jedna odpowiedź

  1. kto tych klamcow goscil u nas, placili za jedzenie i spanie? czy ktos od was ma cos wspolnego z tymi oszolomami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *