Rywalizowali o piłkarski Puchar Wójta Gminy Lądek

O Puchar Wójta Gminy Lądek rywalizowały drużyny w kolejnym turnieju piłkarskim.

-Turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Lądek ma już swoją tradycję. Zapoczątkowany został w 2017 roku.  Tegoroczny odbył się w niedzielę 21 maja na stadionie w Lądku. Rozgrywki zostały rozegrane w dwóch kategoriach.

Kategoria I: uczniowie z klas IV – VIII oraz kategoria II: Open, w której wystąpiło 5 drużyn reprezentujących sołectwa: Lądek, Wola Koszucka, Jaroszyn, Ratyń i Dąbrowa.

Wszystkie drużyny grały systemem ,,każdy z każdym”. Najlepszą drużyną w kategorii szkół została Szkoła Podstawowa w Ciążeniu, drugie miejsce zajął ZSP Ratyń, a na trzecim miejscu uplasował się ZSP Lądek.

W kategorii ,,Open” czołowe miejsca zajęli: pierwsze Sołectwo Dąbrowa, drugie Ratyń, trzecie Jaroszyn, a kolejne Wola Koszucka i Lądek.

Zwycięskie drużyny otrzymały medale i dyplomy, natomiast puchary zostaną uroczyście wręczone podczas Majówki.

Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach i sportową rywalizację.

Podziękowania za organizację i prowadzenie rozgrywek dla Młodzieżowego Klubu Sportowego RM Team Lądek Radosława Mnicha- czytamy na stronie Gminy Lądek.