Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Rywalizowali o Puchar Zarządu Koła PZW nr 14 Mostostal

W ostatnią niedzielę wędkarze z słupeckiego Koła PZW nr 14 Mostostal spotkali się podczas kolejnych w tym sezonie zawodów.

-Tym razem uczestnicy rywalizowali o Puchar Zarządu Koła. Udział w imprezie wzięło 26 zawodników, w tym 2 juniorów. Zawody sędziowali Ryszard Jóźwiak i Olgierd Nowicki.

Sygnał rozpoczęcia łowienia zawodnicy usłyszeli o godzinie 7 i po czterogodzinnych zmaganiach komisja sędziowska rozpoczęła ważenie ryb. Złowione ryby były ważone na stanowiskach po czym wszystkie wróciły z powrotem do wody.

Mimo upalnej aury ryby brały bardzo dobrze, niestety rybostan naszego jeziora pozostawia wędkarsko wiele do życzenia i po raz kolejny nie złowiono żadnej godnej uwagi ryby, dominowała drobnica. Po podliczeniu i analizie wyników sędziowie mogli ogłosić wyniki.

W kategorii juniorów pierwszy był Cyprian Wydra, a drugi Daniel Płatek. Wśród seniorów pierwsze miejsce i Puchar Zarządu Koła zdobył Jan Krawczyński, który złowił 67 ryb o łącznej masie 8225 gramów.

Drugie miejsce zajął Michał Frąckowiak (62 ryby, 7205g), a trzeci był Grzegorz Wieczorek (53 ryby, 6700g). Kolejne miejsca w punktowanej dziesiątce zajęli: Marian Wieczorek, Włodzimierz Wolniakowski, Marcin Frąckowiak, Mateusz Miśkiewicz, Józef Dybała, Krzysztof Bachorski i Mateusz Leszczyński.

Największą rybę zawodów – leszcza o masie 700g, złowił Mateusz Miśkiewicz i otrzymał za to pamiątkowy puchar Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Zawody skończyły się wspólnym posiłkiem z grilla, impreza przebiegła w miłej i koleżeńskiej atmosferze- relacjonuje Prezes Koła PZW nr 14 Mostostal Słupca, Olgierd Nowicki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *