Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Rywalizowali w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Dobre wyniki podczas Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych osiągnęli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie.

– Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu 12 kwietnia 2024 roku odbyły się elimanacje okręgowe XLVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Wydarzenie przyciągnęło utalentowanych młodych ludzi z całego regionu, pragnących zmierzyć się z wyzwaniami w ośmiu blokach tematycznych: agrobiznes, architektura krajobrazu, leśnictwo, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca oraz weterynaria.

W tym roku do walki w etapie okręgowym stanęli również uczniowie z naszej szkoły. Z ogromną radością pragniemy podzielić się informacją o ich znakomitym sukcesie. Trójka naszych reprezentantów – Mateusz Pańczak, Julia Burdzińska oraz Sara Olszewska – zdobyła bardzo wysokie miejsca w bloku Agrobiznes.

Wyniki: Mateusz Pańczak 4TE- IV miejsce, Julia Burdzińska- 5TOT – VI miejsce, Sara Olszewska – 5TOT- VII miejsce. Warto podkreślić, że pierwsze trzy miejsca kwalifikowały do etapu centralnego w Szczecinie, w którym uczestnicy będą rywalizować o prestiżowe nagrody oraz możliwość podjęcia studiów na wybranych kierunkach renomowanych polskich uniwersytetów. Mateuszowi zabrakło więc bardzo niewiele aby zostać finalistą olimpiady.

Sukces naszych uczniów na etapie okręgowym OWiUR to nie tylko powód do dumy dla naszej szkoły, ale także inspiracja dla innych młodych osób pasjonujących się ekonomią i rolnictwem. Opiekę nad olimpijczykami sprawowała nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Agnieszka Frankowska

Gratulujemy naszym uczniom wiedzy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych! – czytamy w informacji szkoły.

 

FOTO: ZSOiZ w Zagórowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *