Rzut karny na wagę awansu

Jedną bramkę oglądali kibice zgromadzeni w Słupcy na meczu w ramach 1/8 Pucharu Polski na szczeblu województwa. SKP pokonał Tarnovię Tarnowo Podgórne i awansował do kolejnej rundy.

Pierwsza połowa meczu przy Gajowej była dość wyrównana. Więcej konkretów pokazali jednak gospodarze. Już na początku świetnie piłkę spod własnego pola karnego wyprowadził Igor Sarnowski. To dało okazję do szybkiego ataku podczas którego w polu karnym faulowany był Oskar Pietrzak. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i było 1:0.

Z czasem miejscowi zaczęli oddawać pole rywalom, a ich gra wyraźnie się nie kleiła. Mimo tego po kontratakach dobre okazje do podwyższenia wyniku mieli Sarnowski i Pietrzak. Ich strzały obronił jednak bramkarz rywali. Najgroźniejszą okazją gości było uderzenie z dystansu, które jednak okazało się niecelne. Do końca pierwszej połowy niewiele się działo.

W drugiej mimo kilku prób z jednej i z drugiej strony wynik nie uległ zmianie i to SKP zagra w kolejnej rundzie. Rywalem podopiecznych Przemysława Pawlaka będzie Polonia Środa Wielkopolska, która pokonała Kotwicę Kórnik 3:2.

W kolejnej fazie są też Czarni Ostrowite. Zespół Damiana Augustyniaka po remisie w meczu 1:1, w rzutach karnych okazał się lepszy od Pogoni Nowe Skalmierzyce i w następnej fazie zagra z Koroną Piaski, która ograła Huragan Pobiedziska.

Pucharowy sen w Ostrowitem trwa. Czarni nie chcą się obudzić.