Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Sala około 9 m2 to sauna”

Od jednej z naszych czytelniczek dostaliśmy wiadomość dotyczącą jej pobytu wraz z synem na oddziale dziecięcym w SPZOZ. Kobieta zwraca uwagę na wysokie temperatury panujące w salach oddziału, których przyczyną ma być brak termostatów na grzejnikach.

-Wylądowałam dziś z synem na oddziale dziecięcym słupeckiego szpitala. W pokoju brak termostatu na grzejniku i grzeje na maksa. Zapytałam pielęgniarki czy można coś z tym zrobić, otrzymałam odpowiedź że na całym oddziale nie ma termostatów i że mają się rozpocząć prace remontowe oraz wymiana grzejników.

Przepraszam bardzo ale co za „geniusz” zaczyna prace przygotowawcze do takich prac od zdjęcia termostatów przed zakończeniem okresu grzewczego?! Sala około 9 m2 to sauna. Chyba nie muszę przypominać że za takie rzeczy płacimy wszyscy w podatkach-czytamy w nadesłanej wiadomości.

O odniesienie się do całej sytuacji poprosiliśmy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupcy.

-W odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie informujemy, że w Oddziale Dziecięcym znajduje się 27 grzejników, spośród wszystkich na pięciu brakuje głowic termostatycznych. Pozostałe grzejniki (22) wyposażone są w termostaty regulujące temperaturę grzejnika.

Brak głowic termostatycznych nie wynika z przygotowań do prac termomodernizacyjnych, a jedynie jest konsekwencją ich uszkodzenia w wyniku bieżącej eksploatacji. Pragniemy nadmienić również, że zdarzają się sytuacje wymontowania tych urządzeń przez pacjentów celem ich przywłaszczenia. Nie każdy pacjent trafiający do szpitala rozumie dobro społeczne w sposób zaprezentowany przez pacjentkę Oddziału Dziecięcego.

Opisana sytuacja była incydentalna i wynikała z niedopatrzenia personelu. Zmiana ustawień temperatury grzejnika następuje po zgłoszeniu takiej potrzeby przez personel oddziału pracownikom obsługi technicznej, którzy
to dokonują ręcznej regulacji.

Przedstawiony stan faktyczny infrastruktury grzewczej ma charakter przejściowy i krótkotrwały, bowiem z końcem sezonu grzewczego rozpoczną się zaplanowane prace polegające na wymianie wszystkich grzejników wraz z głowicami termostatycznymi- tłumaczy Agnieszka Pachuta- Piegsa, pełnomocnik ds. Praw Pacjenta w SPZOZ.


Najnowsze komentarze
  • Tak, pacjeci przychodzą z dziećmi na oddział z walizką kluczy żeby zakosić termostat :)

    • Ten szpital to jedna wielka parodia .Przebywałem z córką na oddziale przez 9 dni córka wymiotował nikt nie raczył umyć podłogi przez ten czas tylko pseudo sprzątaczka czy salowa pytała się czy sami umyjemy nie wspomnę o toalecie nikt jej nie mylę przez ten czas pod prysznicem grzyb pleśń kamień czy idąc na oddział mam brać mopa do podłogi i środki do dezynfekcji typu Domestos żeby się tam czymś nie zarazić to w takim razie po co płace podatki i moje śmieszne państwo mnie okrada .

Dodaj komentarz