Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Sala sportowa w Ratyniu oficjalnie otwarta

Na ten moment czekali wiele lat. To spełnienie marzeń kilku pokoleń uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ratyniu.

W poniedziałek placówka z Gminy Lądek obchodziła wielkie święto. Z tej okazji w murach szkoły zebrali się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. Budowa nowej sali trwała 13 miesięcy.

Jej całkowity koszt to ponad 5 100 000 zł. Ponad 2 000 000 stanowiło dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Wkład własny Gminy wyniósł w sumie ponad 3 000 000 z czego ponad 700 000 zł to środki pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To jedna z większych inwestycji związanych ze sportem w Gminie Lądek.

 

 

Do szkoły wspólnie z przedszkolami uczęszcza w sumie ponad 180 dzieci. Wcześniej lekcje wychowania fizycznego nie należały do najłatwiejszych. Mimo tego uczniom udawało się odnosić sukcesy w zawodach sportowych.

Oprócz boiska o wymiarach 12 na 24 metry obiekt posiada połączenie z budynkiem szkolnym, a także dwie sale dydaktyczne na piętrze, zaplecze socjalno-sanitarne pokój dla trenerów, czy pomieszczenie gospodarczo -techniczne oraz zmodernizowaną kotłownię. Sala z pewnością zostanie w pełni wykorzystana nie tylko jeśli chodzi o sport.

Wydarzenie zakończyła cześć artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *