Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ścianka wspinaczkowa i boisko do squasha otwarte

Kolejne sposoby na aktywne spędzenie wolnego czasu mają mieszkańcy Słupcy i okolic. Wszystko za sprawą dwóch nowych obiektów jakie powstały w naszym mieście.

Oba mieszczą się w salce sportowej po byłym gimnazjum przy ulicy Armii Krajowej 27. Całość inwestycji została sfinansowana z nagrody, jaką Miasto Słupca otrzymało za największy procent zaszczepionych osób przeciw COVID-19 w byłym województwie konińskim. Jej koszt wyniósł 250 000 zł.

To odpowiedź na pomysły samych mieszkańców, którzy zgłaszali potrzebę powstania tego typu obiektów. Jednym z nich jest Damian Kubicki, który projekt dotyczący ścianki zgłosił do Budżetu Obywatelskiego. Choć wówczas nie udało się wygrać obiekt powstał w Słupcy.

 

 

Podobne zdanie mają miłośnicy gry w squasha, którzy do tej pory z tego typu aktywności korzystali w ościennych miejscowościach. Jak przekonują to świetna forma na aktywne spędzenie czasu, której może spróbować każdy.

Jak tłumaczy burmistrz, Michał Pyrzyk o tym, że takie inwestycje są potrzebne świadczy zainteresowanie nimi samych mieszkańców.

Wkrótce mają odbyć się warsztaty, które będą promowały nowe obiekty. Ścianka i boisko będą też ogólnodostępne. Rezerwacji będzie można dokonać przez specjalną aplikację. Znajdziecie ją na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupcy.

 


Najnowszy komentarz
  • Pytanie? Czy będzie można wypożyczyć rakiety do sguasha czy trzeba mieć własne. Jak własne to bez sensu dla amatora kupować rakiety zeby zobaczyc czy to sport dla niego.

Dodaj komentarz