Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ścianka wspinaczkowa i boisko do squasha otwarte

Kolejne sposoby na aktywne spędzenie wolnego czasu mają mieszkańcy Słupcy i okolic. Wszystko za sprawą dwóch nowych obiektów jakie powstały w naszym mieście.

Oba mieszczą się w salce sportowej po byłym gimnazjum przy ulicy Armii Krajowej 27. Całość inwestycji została sfinansowana z nagrody, jaką Miasto Słupca otrzymało za największy procent zaszczepionych osób przeciw COVID-19 w byłym województwie konińskim. Jej koszt wyniósł 250 000 zł.

To odpowiedź na pomysły samych mieszkańców, którzy zgłaszali potrzebę powstania tego typu obiektów. Jednym z nich jest Damian Kubicki, który projekt dotyczący ścianki zgłosił do Budżetu Obywatelskiego. Choć wówczas nie udało się wygrać obiekt powstał w Słupcy.

 

 

Podobne zdanie mają miłośnicy gry w squasha, którzy do tej pory z tego typu aktywności korzystali w ościennych miejscowościach. Jak przekonują to świetna forma na aktywne spędzenie czasu, której może spróbować każdy.

Jak tłumaczy burmistrz, Michał Pyrzyk o tym, że takie inwestycje są potrzebne świadczy zainteresowanie nimi samych mieszkańców.

Wkrótce mają odbyć się warsztaty, które będą promowały nowe obiekty. Ścianka i boisko będą też ogólnodostępne. Rezerwacji będzie można dokonać przez specjalną aplikację. Znajdziecie ją na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupcy.

 

Jedna odpowiedź

  1. Pytanie? Czy będzie można wypożyczyć rakiety do sguasha czy trzeba mieć własne. Jak własne to bez sensu dla amatora kupować rakiety zeby zobaczyc czy to sport dla niego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *