Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ścianka wspinaczkowa i boisko do squasha tuż przed feriami

Znamy już przybliżoną datę oddania do użytku nowych obiektów sportowych w Słupcy.

-Już pod koniec stycznia tuż przed feriami planujemy oddać do użytku ściankę wspinaczkową i kort do squasha, które przypomnę są zlokalizowane na sali gimnastycznej po byłym gimnazjum. Trwają w tej chwili ostatnie prace wykończeniowe – informuje Jacek Szczap, zastępca burmistrza.

Kort do squasha został zamontowany w systemie SAXON Sport System, a składają się na to: ściany z ciśnieniowo laminowanych paneli (Fiberesin), podłogi wykonane z bardzo wysokiej jakości bezpoślizgowego parkietu z litego drewna bukowego. Wszystkie elementy kortu SAXON są certyfikowane przez Światową Federację Squasha.

Wymiary kort do squasha: długość – 9,5 m; szerokość – 6,4 m; wysokość ściany czołowej – 4,57 m; wysokość ściany tylnej 2,13 m. Koszt inwestycji ponad 127 tysięcy złotych.

Ścianka wspinaczkowa stanowi strukturę imitującą naturalną skałę. Kształt został zaprojektowany tak , aby dał możliwość wspinania się na różnym poziomie zaawansowania. Ścianka została wyposażona w zestaw podstawowych chwytów wspinaczkowych w 4 kolorach i rozmiarze od XS do XXL.

 

 

Przy ich użyciu na boulderowni zostały przygotowane trasy wspinaczkowe o zróżnicowanym poziomie trudności. Dla bezpieczeństwa korzystających zamontowano materace asekuracyjne które mają wysokość 30 cm. Powierzchnia wspinaczkowa wynosi 64,11 m2, wysokość ścianki to 4,20 m. Koszt inwestycji to 113 tysięcy złotych.

-Przed wykonaniem ścianki wspinaczkowej i kortu do squasha wykonano modernizację i adaptację sali gimnastycznej po byłym gimnazjum za kwotę ponad 97 tysięcy złotych. Cały koszt tych inwestycji wyniósł ponad 337 tysięcy złotych’’ – dodaje Jacek Szczap.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *