Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ścieżka zdrowia w Słupcy?

Dziś o 17:00 ważne spotkanie dla wszystkich miłośników sportu. W naszym mieście zorganizowane zostaną warsztaty konsultacyjne dotyczące realizacji projektu PZU Trasy Zdrowia.

O pomyśle zbudowania w mieście ścieżki zdrowia informowaliśmy już przy okazji oddania do użytku siłowni zewnętrznej. Z inicjatywą do miast poniżej 50 tysięcy mieszkańców wyszło PZU. Jeśli Słupca wygra w konkursie, otrzyma mini kompleks rekreacyjno-sportowy. Będzie to specjalnie oznakowana i wyposażona w proste urządzenia do ćwiczeń ścieżka, zlokalizowana w słupeckim lesie.

Projekt słupeckiego samorządu przeszedł już pierwszy etap. Został wybrany jako jeden z 35 spośród wszystkich 154 zarejestrowanych. Teraz w każdej z gmin wybranych w procedurze konkursowej zorganizowane zostaną średnio trzy spotkania konsultacyjne, a ten etap projektu potrwa do końca czerwca.  Na podstawie oceny procesu konsultacji zostanie wybranych 30 lokalizacji, w których w okresie od połowy lipca do końca września powstaną PZU Trasy Zdrowia.

Dziś odbędzie się pierwsze spotkanie dotyczące ścieżki. Aby PZU Trasa Zdrowia jak najbardziej odpowiadała potrzebom społeczności lokalnej, do udziału w spotkaniach zaproszeni są mieszkańcy, przedstawiciele lokalnych władz, stowarzyszeń, klubów sportowych, a także bibliotek, szkół, czy ośrodków sportu i kultury. Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy. To, czy w słupeckim lasku miejskim powstanie trasa zdrowia, zależy teraz w głównej mierze właśnie od zaangażowania mieszkańców – mówi Arleta Kolska-Hypka z Urzędu Miasta w Słupcy.

 

 

 

 

Spotkanie będzie miało miejsce już dziś o godzinie 17:00 w sali Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *