Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ścieżki pieszo-rowerowe powstaną w Słupcy?

O wyznaczenie na niektórych miejskich chodnikach ścieżek pieszo-rowerowych apeluje radny, Tadeusz Markiewicz.

-Zauważyłem taką sytuację, że coraz więcej osób w naszym mieście jeździ rowerami, hujanogami itd. Pomyślałem sobie tak kiedy szedłem ostatnio ulicą Pilskiego. Czy istnieje taka możliwość, żebyśmy na przykład któreś z tych naszych chodników zrobili jako ścieżki pieszo-rowerowe- mówił radny, który jako przykład podawał właśnie ulicę Witolda Pileckiego.

-Gdybyśmy wzięli od bloku TBS zrobili taką ścieżkę pieszo-rowerową, ale taką z prawdziwego zdarzenia. Nie to, że rowerzysta jedzie rowerem i po dziesięciu metrach musi z niego zejść, potem znowu na niego wejść, tylko po prostu wyznaczyć te trasy i zrobić taką ścieżkę. Mielibyśmy wtedy praktycznie połączenie aż do Róży.

Właśnie po tej drugiej stornie jest dosyć duży odcinek między chodnikiem, a posesjami. Czyli gdyby nawet ktoś wyjeżdżał z posesji, to nie ma takiej możliwości, żeby kogoś potrącił, bo ma tą przestrzeń dojechania do chodnika.

Przy okazji mieli byśmy  następną taką ścieżkę rowerową, która łączyłaby nam ulicę Kopernika z Różą- dodał radny, który apelował aby w planowanym remoncie ulicy Tysiąclecia także uwzględnić ciąg pieszo-rowerowy.

Co myślicie o tym pomyśle?

 

 

3 odpowiedzi

  1. Widać, jaki radny zorientowany w budżecie miasta. Pieniędzy nie ma na nic a on ścieżki wymyśla. Potrzeb jest o wiele więcej, ul. Róża, Tysiąclecia, 3 maja. Markiewicz, chce na Pilexkiego, bo koło domu będzie miał spokój. Tak jak stacji paliw nie chciał z tym drugim, takim małym radnym. No brawo Panie radny tak trzymać, może wreszcie wyborcy Cię rozliczą

  2. Pomysł sensowny, byleby nie było to kosztem wspomnianych dróg i ich szerokości. Praktycznie mielibyśmy dojazd do jeziora. Przy okazji, priorytetem oczywiście porządna ścieżka do Giewartowa! Hulajnogi, to powoli znikają z miast i znikną definitywnie, jak zdrowy rozsądek powróci. W Wielkiej Brytanii zakaz, od niedawnacw Paryżu również.

  3. Super pomysł!Takich ścieżek rowerowych powinno być o wiele więcej, bo rowerzysci byliby bezpieczni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *