Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ścigali się na Majka Days

W imprezie pod patronatem Rafała Majki wzięli udział kolarze z naszego powiatu.

-To wyjątkowy wyścig pod patronatem Rafała Majki, najlepszego polskiego „górala” ostatnich lat. Popularny wśród kolarzy „Zgred” jak nazywany jest w światku kolarskim, jest dwukrotnym zdobywcą koszulki najlepszego „górala” w Tour de France.

Start i meta III edycji tego prestiżowego wyścigu odbyła się w Dobczycach i prowadziła malowniczymi terenami Pogórza Wielickiego, gdzie swoje pierwsze treningi zaczynał Rafał.

W niedzielne przedpołudnie na stracie pojawiło się 1070 zawodników z całej Polski którym nie straszna jest rywalizacja górska. Fachowa obsługa zawodów oraz wsparcie konferansjerką Tomasza Jarońskiego, znanego sprawozdawcy Eurosportu nadało imprezie niepowtarzalnego charakteru.

Zawody odbyły się na 3 dystansach. Na średnim dystansie pojawiło się 6 zawodników SGR Racing Team. Najlepiej z wymagającą górzystą trasą poradził sobie Łukasz Perliński który open zajął 22 miejsce i 6 w kategorii wiekowej- czytamy na fanpejdżu SGR-u.

Nasza drużyna w kategorii drużynowej zajęła 4 miejsce. Należy podkreślić, że organizacją zawodów stała na najwyższym poziomie. Wszystko było idealne włącznie z pogodą. Jeśli forma pozwoli to wrócimy tam za rok.

Wyniki:

Arkadiusz Szygenda – open 50, w kat.11
Tomasz Szygenada – open 54, w kat.16
Wojciech Kubacki – open 152, w kat. 63
Krzysztof Słowiński – 174, w kat.15
Tomasz Słowiński – 294, w kat.113

FOTO: SGR Racing Team


Brak komentarzy

Dodaj komentarz