Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

SDM w Słupcy

Stare Dobre Małżeństwo zagrało wczoraj na scenie Miejskiego Domu Kultury w Słupcy. Widownia zapełniła się niemal do ostatniego miejsca.

Zespół Stare Dobre Małżeństwo powstał w połowie lat 80. i do teraz łączy kolejne pokolenia Polaków, przez co dla wielu uznaje go za kultowy. Muzykę do większości piosenek skomponował lider i założyciel grupy, Krzysztof Myszkowski. Z kolei, wśród autorów wierszy śpiewanych przez SDM, znaleźć można takich poetów jak: Edward Stachura, Bolesław Leśmian czy Adam Ziemianin.

Na przestrzeni lat skład zespołu wielokrotnie ulegał zmianie. Obecnie, tworzą go: Krzysztof Myszkowski (śpiew, gitara, harmonijka), Bolo Pietraszkiewicz (gitary, instrumenty klawiszowe) i Roman Ziobro (gitara basowa, kontrabas). Właśnie w takim składzie, zespół wystąpił wczoraj w Słupcy, prezentując zarówno nowe kompozycje, jak i stare, najbardziej znane przeboje. Wśród nich, nie mogło zabraknąć takich utworów jak: „Bieszczadzkie anioły”, „Jak” czy „Czarny blues o czwartej nad ranem”, które publiczność nagrodziła wielkimi brawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *