Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Selfuj się kto może

Było kreatywnie i zabawnie. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zagórów po raz trzeci włączyła się do ogólnopolskiej akcji Tydzień z Internetem. Tematem przewodnim spotkania było selfie.

W tym roku akcja stawia sobie za cel przybliżanie różnorodnych możliwości Internetu i nowych technologii. Między 23 a 29 marca w całym kraju organizowane są spotkania pokazujące ciekawe i praktyczne możliwości ich wykorzystania, zwłaszcza dla tych osób, które z nich do tej pory nie korzystały. Motywem przewodnim wszystkich spotkań jest selfie – autoportret wykonywany z trzymanego w ręku aparatu lub telefonu komórkowego. Organizatorzy kampanii przygotowali cztery tematyczne scenariusze dla różnych grup wiekowych i różnych potrzeb użytkowników.

Spotkanie w Zagórowie odbyło się według scenariusza „Selfuj się kto może”, przygotowanego z myślą o osobach dorosłych i seniorach i zachęcającego do pełnego wykorzystania możliwości smartfonów i tabletów. Na spotkaniu pojawiło się siedem zainteresowanych tym tematem osób. Do realizacji zadań wykorzystano trzy biblioteczne tablety, dwie uczestniczki spotkania przyniosły również swoje urządzenia . Praktykę poprzedziła garść teorii. Należało wspomnieć o tym, czym jest selfie, wymienić najciekawsze jego przykłady w historii, nie brakło zasad tworzenia idealnego autoportretu XXIwieku. Prezentację poprowadziła bibliotekarka Katarzyna Połom- Tablet Master, czyli najprościej mówiąc opiekun iPadów i grup z nimi pracujących w zagórowskiej bibliotece z pomocą wolontariuszki Katarzyny Koronkowskiej. Ćwiczenia praktyczne odbyły się pod czujnym okiem całego bibliotecznego zespołu, w tym również dyrektor Katarzyny Nowickiej i bibliotekarki Joanny Kruczkowskiej. Polegały one na zrobieniu selfie z wykorzystaniem wskazówek z prezentacji, obróbce graficznej autoportretu za pomocą wybranej aplikacji i podzieleniu się nim z pozostałymi uczestnikami.

Spotkanie przyniosło wszystkim masę radości. Okazało się, że zrobienie idealnego selfie sprawą prostą nie jest, za to mnogość możliwości edytora zdjęć niejednego pozytywnie zaskoczyła. Uczestnicy pracowali z aplikacjami typu PicsArt Photo Studio czy Comic Touch. Było bardzo kreatywnie i nie mniej wesoło.

Mały zgrzyt techniczny stanowił chwilowy brak połączenia internetowego, spowodowany poważną awarią – paradoksalnie podczas trwania kampanii Tydzień z Internetem. Nie przeszkodziło to jednak w realizacji większości naszych zadań, jednak uniemożliwiło podzielenie się efektami pracy z innymi uczestnikami kampanii z całej Polski. Na zakończenie dokonano projekcji autoportretów na dużym ekranie, a na pamiątkę wszyscy zrobili sobie selfie grupowe – prawie jak na ubiegłorocznej oscarowej gali. Niebawem kontynuacja zajęć, które okazały się strzałem w dziesiątkę.

Źródło: BP Zagórów

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *