Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Seniorzy na górskim szlaku

O tym, że życie na emeryturze nie musi być nudne doskonale wiedzą członkowie Strzałkowskiego Stowarzyszenia Osób Starszych i Niepełnosprawnych. Seniorzy wybrali się ostatnio na bardzo ciekawą wycieczkę w góry.

Strzałkowskie Stowarzyszenie Osób Starszych i Niepełnosprawnych powstało w lutym 2012 roku. W ramach funkcjonowania organizacji, jej członkowie spotykają się, spędzają wspólnie wolny czas, organizują zabawy (bal karnawałowy i andrzejkowy), a także wyjeżdżają na różnego rodzaju wycieczki. Tym razem ponad sześćdziesięcioosobowa  grupa seniorów wybrała się do Węgierskiej Górki koło Żywca.

W trakcie pięciodniowego pobytu uczestnicy wycieczki odwiedzili m.in. słynne Muzeum Koronki w Koniakowie, czy Chatę Kawuloka w Istebnej. Podczas wizyty w Wiśle seniorzy zobaczyli z kolei rezydencję prezydencką, skocznię narciarską im. Adama Małysza oraz naturalnej wielkości rzeźbę naszego wybitnego skoczka, wykonaną z białej czekolady. Duże wrażenie na zwiedzających zrobiły też kompleks parkowy w Żywcu, zapora w Tresnej oraz forty obronne w Węgierskiej Górce. Wieczorami, po dniach pełnych wrażeń, na uczestników wycieczki czekały kolejne atrakcje, takie jak: wieczorek taneczny, czy ognisko z tańcami, do których przygrywała kapela góralska „Urwisko”. Na zakończenie, już w drodze powrotnej, seniorzy odwiedzili Jasną Górę.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *