Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Serce na nakrętki stanie również w Słupcy

Ostatnio pisaliśmy o pojemniku na nakrętki w kształcie serca, jaki ma stanąć w Lądku. Nasi czytelnicy zwrócili uwagę≤ że powinno pojawić się ono także w naszym mieścicie. Tak właśnie się stanie.

-Już wkrótce w Słupcy stanie specjalne serduszko do zbierania nakrętek. Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym.

Nakrętki zbiera się po to, by pokryć koszty związane z pomocą potrzebującym. Cele są różne – zakup wózka inwalidzkiego, sfinansowanie leczenia, pomoc domom dziecka.

Zbieranie i recykling nakrętek są bardziej opłacalne niż zbieranie plastikowych butelek i sprzedawanie ich do skupów. Butelki są trudniejsze w obróbce.

Wymagają bardziej zaawansowanego, więc i kosztowniejszego sprzętu. Dodatkowo większa jest również cena ich składowania, ponieważ zajmują po prostu więcej miejsca niż małe plastikowe korki.

Jednak tym, co łączy butelki i nakrętki, jest fakt, że każde gospodarstwo domowe codziennie pozbywa się i jednych, i drugich. Dlaczego więc nie pomóc innym, odkładając nakrętki, zamiast je wyrzucać?- poinformował burmistrz, Michał Pyrzyk.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz