Seria podtrzymana

Po zaciętym spotkaniu SPS Konspol Słupca pokonał we własnej hali AZS UMK Toruń 3:0.

Mimo wygranej bez starty seta spotkanie było dość wyrównane. Młodzi rywale z Torunia bardzo dobrze radzili sobie z przyjmowaniem ataków gospodarzy, a i na siatce toczyli wyrównaną walkę. Początek meczu to błędy w zagrywce z obu stron i wyrównana walka na punkty. Słupczanie odskoczyli dopiero przy stanie 19:12, a ostatecznie wygrali 25:17.

Spotkanie transmitowaliśmy dla Was na żywo.

W drugim secie było podobnie. Goście często sprytnie obijali blok rywali i wygrywali sporo piłek sytuacyjnych. W szeregach SPS-u po dłuższych fragmentach dobrej gry zdarzały się chwile przestoju i dekoncentracji. Mimo tego gracze Tomasza Robak triumfowali 25:21.

Trzecia część była jeszcze bardziej zacięta. Goście do samego końca walczyli o pozostanie w meczu, jednak przegrali 25:22,a w całym spotkaniu 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu został Artur Bartosik.

To trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu słupeckiego zespołu. 20 listopada SPS zagra u siebie z WKS Sobieski Arena Żagań.