Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Sianów – Urbaniak show!!!

Dzień przed II Jesiennym Turniejem Badmintona w Słupcy dwoje młodych słupeckich badmintonistów wybrało się na Ogólnopolski Turniej Badmintona o Bursztynową Rakietę do Sianowa. Trzeba przyznać, że wyjazd był udany i pełen sportowych sukcesów.

Nasi dwaj młodzi zawodnicy Maciej Urbaniak i Jakub Wiśniewski pierwszy raz grali w eksperymentalnym systemie do 11 punktów, do trzech wygranych setów. Tutaj każdy zawodnik każdego seta musi zacząć od tzw. wysokiego „C”, czyli od samego początku musi dać z siebie wszystko, bo punkty szybko uciekają. Bardzo dobrze poradził sobie z tym systemem Maciej Urbaniak, który wygrał zdecydowanie swoją kategorię, młodzika młodszego w grze pojedynczej, jak i również razem z Nikodemem Jaśkowiakiem z Przeźmierowa grę podwójną. W grach pojedynczych nasz zawodnik cały turniej zakończył bez straty seta odprawiając swoich rywali wielokrotnie z bardzo małą liczbą punktów (do 1, 3, 5 itp.). Po tym turnieju Maciej jest na 7 miejscu w rankingu Polskiego Związku Badmintona w grze pojedynczej oraz 6 w grze podwójnej razem z Nikodemem.

W tym sezonie na Macieja liczy się w perspektywie Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych. Wielokrotnie słupeccy trenerzy Jerzy Bania i Mariusz Rakowicz zwracali uwagę na tego zawodnika i jego duży talent. Z kolei wyniki Jakuba Wiśniewskiego na ogólnopolskiej arenie badmintonowego światka są już dużym zaskoczeniem i wielką radością słupeckiego badmintona. -Jakub, mimo, że jest dopiero w czwartej klasie potrafi fajnie rywalizować z dużo starszymi zawodnikami. Cieszy nas, że został dostrzeżony w badmintonowym światku i razem z Martyną Kowalczyk z Sianowa po raz kolejny udowodnili, że mają ogromny potencjał. W sianowskim turnieju po raz kolejny potrafili pokonać starszych nawet o dwa lata przeciwników, wygrać grupę i walczyć o najwyższe laury. To, że musieli uznać wyższość starszych kolegów w finale w żaden sposób nie odbiera im wielkiego podziwu, że znów znaleźli się na podium (drugi raz zajęli w ogólnopolskim turnieju 2 miejsce), zdobywając srebrny medal-mówi trener Rakowicz. Przed słupczanami kolejny poważny test, jakim będzie Międzynarodowy Turniej Badmintona Mazovia Cup w Płońsku w dniach 24 – 26 października.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz