Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Siatkarskie zmagania w Powidzu

Powidz siatkówką stoi! Z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, w miejscowości rozegrano dwa turnieje- dla mniej i bardzie zaawansowanych.  

W pierwszym turnieju drużyn amatorskich wystąpiło 7 zespołów m.in. z Powidza, Konina, Żydowa, Gniezna i Witkowa. Zostały one rozlosowane do dwóch grup, z których po dwie najlepsze drużyny awansowały do fazy półfinałowej. Mecze w fazie grupowej toczyły się do jednego wygranego seta do 25 pkt., natomiast w fazie pucharowej do dwóch wygranych setów do 15 pkt. Ostatecznie w zmaganiach zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie (pod opieką wicedyrektora placówki Darii Walczykiewicz; kapitan – Dawid Giętkowski,), drugie miejsce zajęła ekipa Błysku Witkowo (kapitan – Jan Lisiecki), trzecie drużyna Gniezna (kapitan – Łukasz Wiśniewski), a tuż za podium uplasowała się drużyna Powidza (kapitan – Mariusz Cierzniak). Najlepszą zawodniczką turnieju została Katarzyna Wyrozumialska z Błysku Witkowo, natomiast statuetkę najlepszego zawodnika otrzymał Dawid Giętkowski z ZSTiH Konin. Otrzymali oni również specjalne koszulki powidzkie z okazji Mistrzostw Świata w Siatkówce opatrzone autografami znanych polskich siatkarek – Małgorzaty Glinki i Anny Werblińskiej. Najmłodszym uczestnikiem imprezy był Mikołaj Lange z drużyna Powidza.
Dekoracji  najlepszych drużyn i zawodników dokonali: Wójt Gminy Powidz Ryszard Grześkowiak, przewodniczący Rady Gminy Powidz Jakub Gwit oraz prezes UPKS ,,Nicolaus” Marek Gaziński.

W drugim turnieju ,,drużyn profesjonalnych” wzięły udział trzy zespoły: gospodarze – Nicolaus Powidz oraz ekipy z Trzemeszna i Strzelna. W tym przypadku rozgrywane były pełne mecze siatkarskie. Po rozgraniu trzech spotkań najlepszą okazała się ekipa Nicolausa Powidza, która przebrnęła przez turniej bez straty seta. Drugie miejsce dla zespołu ze Strzelna, trzecie miejsce zajęła drużyna Trzemeszna. Najlepszym zawodnikiem tego turnieju został Michał Łuczyński z Nicolaus Powidz.

Organizatorami siatkarskich zmagań w Powidzu byli: Jakub Gwit oraz Marek Gaziński z UPKS ,,Nicolaus”, który również sędziował wszystkie mecze. Nad medycznym zabezpieczeniem turniejów czuwał przedstawiciel OSP Powidz. Nagłośnienie na imprezę udostępnił Dom Kultury w Powidzu. Nagrody, puchary oraz słodki poczęstunek dla uczestników ufundowane zostały przez Urząd Gminy Powidz. Biblioteki Publiczna Gminy Powidza przekazała na nagrody także wydawnictwa o Powidzu.

Fot: Jakub Gwit

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz