Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Siatkówka na Dniach Powidza

W ramach XX Dni Powidza na powidzkich ,,Łazienkach” rozegrany został Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Plażowej.

Do rywalizacji przystąpiło 26 par w kategorii mężczyzn oraz 12 par w kategorii kobiet. Wśród uczestników znaleźli się zawodnicy chociażby z Siemianowic Śląskich, Słupcy, Witkowa, Wrześni, Ostrowitego, Gniezna, Poznania oraz oczywiście z Powidza.
W kategorii mężczyzn po rozegraniu pierwszej rundy tradycyjnym systemem pucharowym przystąpiono do rywalizacji w systemie brazylijskim. W kategorii kobiet rozegrano dwie rundy systemem pucharowym, a następnie wyłonione w ten sposób trzy zespoły rywalizowały już systemem ,,każdy z każdym.”

Zawody sędziowane były przez sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej Andrzeja Bandosza i Stanisława Stefańskiego. Pomocą przy stolikach sędziowskich służyły Joanna Kaczyńska i Roksana Sucholas. Turniej zorganizował przewodniczący Rady Gminy Powidz Jakub Gwit. Ufundowane przez Urząd Gminy Powidz puchary i nagrody najlepszym zespołom wręczył wójt gminy Powidz Ryszard Grześkowiak. Firma Kamena ufundowała także nagrody dla najmłodszych par uczestniczących w turnieju.

Kategoria kobiet:
1.Klaudia Czaplińska, Paulina Kosmalska
2. Justyna Frasz-Ignaczak, Anna Ciepła
3. Wiktoria Głowacka, Paulina Nadgrodkiewicz

Kategoria mężczyzn:
1. Łukasz Kuczmaszewski, Krzysztof Kluczyński
2. Tomasz Kapela, Michał Łuczyński
3. Piotr Szady, Adrian Szady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *