Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Siłownia dla wszystkich

Dobra informacja dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Nasze miasto wzbogaci się o siłownię zewnętrzną dostępną bez jakichkolwiek opłat dla wszystkich chętnych. Dziś rozpoczął się jej montaż.

Pomysłodawcą inicjatywy jest słupecki Urząd Miasta. –Kiedyś w lesie była ścieżka zdrowia, mieszkańcy wspominali ją z pewnym takim  sentymentem, więc postanowiliśmy zakupić siłownię zewnętrzną i zamontować ją nad jeziorem słupeckim– mówi burmistrz Michał Pyrzyk.  Nad jeziorem i w ogródku jordanowskim zamontowanych zostanie siedem urządzeń. Dodatkowo pięć stanie przy ulicy Gajowej. Koszt siłowni zewnętrznej to około 50 000 zł. Miasto zakupiło ją od dystrybutora sprzętu, firmy Trainer z Bydgoszczy. Siłownię od dziś montuje Miejski Zakład Gospodarki Cieplnej. Do użytku ma być gotowa już w przyszłym tygodniu.

Dodatkowo Słupca stara się o tradycyjną ścieżkę zdrowia w ramach projektu PZU trasy zdrowia, która byłaby rozstawiona w lesie. Z grupy 154 zarejestrowanych gmin wybrano już 35 lokalizacji, które przeszły do kolejnego etapu. Wśród nich jest również nasze miasto. Poniżej zamieszczamy link do przykładowej wizualizacji wspomnianej ścieżki.

http://pzutrasyzdrowia.pl/trasa

Jedna odpowiedź

  1. Znowu powstaje „siłownia” zewnętrzna na której są beznadziejne maszyny.. Podstawą są drążki i poręcze czego zapewne zabraknie. Tak jak w Strzałkowie gdzie są tylko poręcze i jedyna partia mięśni jaka możemy ćwiczyć na tej „siłowni” jest triceps ( i w małym stopniu klatka) a gdzie jest drążek czyli podstawa jakiejkolwiek siłowni ? Myślę ze te pieniądze można było przeznaczyć na bardziej szczytne cele niż siłownia na która będzie szal przez 2 miesiące.. Jeśli zobaczę choćby drążek i poręcze to zwracam honor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *