Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Skąd tyle ptaków w Słupcy? Radny ma swoją teorię.

Temat dużej liczby ptaków, jaka w ostatnich dniach pojawiła się nad Słupcą podczas Sesji Rady Powiatu poruszył radny, Przemysław Niezbecki.

-Rzeczywiście tych ptaków jest straszenie dużo w tym roku, a tak naprawdę sprawa dotyczy szpitala. „X” lat temu kiedy nie było jeszcze pierwszego ocieplenia budynku szpitalnego te ptaki zimowały pod stropem szpitala. Tam były takie otwory wentylacyjne i one tam zimowały. Po pierwszym ociepleniu szpitala od pewnego czasu w jego okolicach było widać walające się kulki styropianu  i tego było coraz więcej.

Bo musicie Państwo wiedzieć, że głównym miejscem lęgowym tych ptaków jest szpitalny park i tam są gniazda zakładane na drzewach. Ilość tych ptaków gniazdujących i hałasujących jest po prostu przeogromna. Chciałem wczoraj zrobić zdjęcie, miałem dyżur, ale jest ciemno i by zapewne nic nie wyszło, ale jeśli wybierzecie się Państwo wieczorem w okolice parku szpitalnego to zobaczycie po prostu wszystkie drzewa tego parku zajęte przez setki, jak nie tysiące tych ptaków. Do czego dążę?

Zrobiliśmy termomodernizację. Zamknęliśmy tym ptakom te wydłubane otwory do zimowania i przypuszczam, że jest ich dlatego tak dużo, że one po prostu nie mają się gdzie podziać zimą, a niebezpieczeństwo jest takie, że za rok, a może już teraz zaczną od nowa wydłubywać w tym nowym styropianie, w tym nowym ociepleniu szpitala te dziury, żeby znaleźć sobie miejsce.

Ja nie wiem jak ten problem rozwiązać, bo podobno te ptaki są chronione, ale musimy liczyć się z tym, że za chwilę tysiące tych czarnych kraczących ptaszysk zacznie niszczyć tą nową elewację i ocieplenie szpitala- mówił radny Niezbecki.

6 odpowiedzi

  1. Na oddziale płucnym w jednym z tych otworów wentylacyjnych miały miejsce legowe sowy! Wieczorami było je pięknie słychać!
    Po termoizolacji zrobiła się cisza! Kto wie czy tch pięknych i pożytecznych ptaków nie „zamurowano” żywcem!
    Ale kogo to obchodzi?!

  2. Żona by pewnie je antybiotykami potraktowała. Pomyśl sobie, że ten szpital nie leczy tylko… no wiesz;( a to nie są wrony tylko sępy!

  3. Proponuję nająć myśliwych i wystrzelać wszystkie ptaki w Słupcu i okolicy. Myśliwi będą mieć radość i radny będzie zadowolony. Proponuję przy okazji wystrzelać wszystkie psy bo szczekają, koty bo miałczą i resztę pamiętających się zwierząt. Poza tym trzeba usunąć wszystkie pojazdy bo też chałasóją,wtedy zapadnie cisza i spokój. Nie wstyd Panu Panie radny. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *