Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Skarb kibica SKP Słupca 21/22

Definitywny transfer do Słupcy Tomasza Koziorowskiego i Macieja Adamczewskiego z Sokoła Kleczew, powrót z tego samego klubu na Gajową Konrada Kobylarka, wypożyczenie z Czarnych Ostrowite Igora Kuźniewskiego to główne transferowe ruchy działaczy SKP Słupca.

Szybka inauguracja IV-ligowych rozgrywek bo już w weekend 31 lipca/1 sierpnia spowodowała, że szybkie były i rozmowy na temat składu podopiecznych Mirosława Kwaśnego przed nowym sezonem. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej wiążę się też z wyższym poziomem gry. Stąd też zdecydowane decyzje zarządu SKP.

Drużyna zostaje wzmocniona wychowankiem słupczan Konradem Kobylarkiem, który po dwóch sezonach spędzonych w III-ligowym Sokole Kleczew, wraca by ze zdobytym doświadczeniem wspomóc drużynę. Do Słupcy na zasadzie transferu definitywnego przychodzi także Tomasz Koziorowski, który w drużynie SKP grał już wiosną na V-ligowych boiskach. Nabyta kontuzja w jednym ze spotkań spowodowała jednak, że popularny „Kozior” zaliczył tylko siedem spotkań. Teraz po powrocie do zdrowia zdaje się być kolejnym ważnym ogniwem zespołu z Gajowej.

W składzie słupczan zobaczymy także obytego i ogranego trzecioligowca Macieja Adamczewskiego, występującego wiele lat w Górniku Konin, a ostatnie dwa sezony także w Kleczewie.

Z Czarnych Ostrowite do Słupcy wypożyczony zostaje 22-letni Igor Kuźniewski, który może pochwalić się już sezonem spędzonym w IV lidze. W sezonie 2020/2021 reprezentował on barwy Wilków Wilczyn. Co ciekawe Igor to wychowanek SKP, który wiele lat grał w miejscowych drużynach młodzieżowych. Teraz wraca do macierzystego klubu by walczyć z nim o jak najlepsze wyniki.

Dopięty został także transfer Łukasza Michalaka z ZKS Orły Zagorów. Zawodnik ten występował w SKP przez ostatni sezon na zasadzie wypożyczenia. Teraz jest już ostatecznie zawodnikiem zespołu z Gajowej.

Z kolei do Zagórowa wypożyczony zostaje Tobiasz Wujek, a definitywnie odstąpiony Kamil Michalak. Z SKP w dalszą „piłkarską podróż” wyruszają także: Szymon Szczęsny (najprawdopodobniej Górnik Konin), Emanuel Mikołajczyk (najprawdopodobniej Wilki Wilczyn), Oliwier Budny (Polonia Golina), Szymon Nowak, Łukasz Jaszczak, Jakub Ciesielski (Polanin Strzałkowo).

Ważą się jeszcze losy kilku zdolnych, młodych piłkarzy, takich jak Mateusz Sobczak, Mikołaj Śmiechowski, Bartosz Pilarski, Jakub Balcerowski czy Jakub Ciesiewicz.

 

 

Trzy derbowe pojedynki na starcie nowego sezonu

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz