Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Skontrolowali ponad 900 kierowców. Sześciu zatrzymali prawa jazdy.

Dziś policjanci Wydziału Ruchu Drogowego słupeckiej jednostki policji prowadzili działania „ Alkohol i narkotyki – trzeźwy poranek”.

Funkcjonariusze skontrolowali ponad 900 kierowców. Sześciu z nich mundurowi zatrzymali prawa jazdy, gdyż kierowali samochodami będąc pod wpływem alkoholu. Tego typu akcje są elementem szeroko pojętej profilaktyki, mają zapobiegać wszelkim zakusom wsiadania za kierownicę przez pijanych kierowców oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych na polskich drogach.

Policjanci w poniedziałkowy poranek prowadzili wzmożone kontrole drogowe podczas których na 909 sprawdzonych kierowców, ujawnili 6 osób, które zdecydowały się na kierowanie samochodem będąc na tzw. podwójnym gazie. Dwie z nich odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, czterem kolejnym zostaną przedstawione zarzuty za popełnienie wykroczenia.

W Ciążeniu policjanci zatrzymali kobietę, która kierowała BMW mimo że miała ponad 1 promil alkoholu w organizmie. W Kamieniu mundurowi zatrzymali drugą kobietę, która również prowadziła auto będąc w stanie nietrzeźwości – badanie wykazało ok. 0,7 promila alkoholu w jej organizmie. Wyniki pozostałych czterech kierujących, w tych przypadkach mężczyzn, wyniosły pomiędzy 0,2 a 0,5 promila. Osoby te odpowiedzą za popełnienie wykroczeń drogowych. O odpowiedzialności karnej wszystkich osób zdecyduje Sąd.

Prowadzone w Polsce badania wskazują, że niewielki odsetek polskich kierowców decyduje się prowadzić auto bezpośrednio po spożyciu. Większym problemem są osoby, które zbyt szybko po zakrapianej imprezie wsiadają za kółko i kierują na kacu. Z wyników badań dla Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wynika jednak, że ponad 75 procent nietrzeźwych na naszych drogach to osoby będące na kacu. Najgorzej jest w poniedziałki i w dni poświąteczne, a blisko połowa złapanych na jeździe po alkoholu nie zdaje sobie sprawy, że na drugi dzień po wypiciu w organizmie mają jeszcze alkohol.

 

TEKST/FOTO: KPP Słupca/Archiwum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *