Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

SKP lepsze od Mieszka, Polanin od ZKS-u

Kolejne mecze kontrolne mają za sobą zespoły piłkarskie z powiatu słupeckiego. Ligowy sezon zbliża się wielkimi krokami.

W sobotę o godzinie 14:00 przy bardzo wysokiej temperaturze  seniorzy SKP Słupca podejmowali Mieszka Gniezno. W tym spotkaniu trener Wojciech Henke miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników na jakich będzie mógł liczyć w nadchodzącym sezonie. Słupczanie testowali dwa warianty gry. W pierwszej połowie zagrali w ustawieniu 4-3-3, a w drugiej 4-4-2. Wynik meczu po podaniu Piotra Witowskiego otworzył Kamil Ceglewski, jednak proste błędy w obronie sprawiły, że szybko zrobiło się 1:2 dla gości. Wyrównał Jakub Jóźwiak,który w drugiej połowie zdobył również bramkę na 3:2 pokonując golkipera gości strzałem głową zza pola karnego. Słupczanie mieli jeszcze kilka dogodnych okazji bramkowych. Wynik meczu skutecznie egzekwując rzut karny ustalił w końcówce Norbert Lorencki i gracze z Gajowej wygrali 4:2. Po meczu rozmawialiśmy z trenerem Wojciechem Henke.

 

 

W swoim pierwszym sparingu pod wodzą nowych szkoleniowców zmierzyły się z kolei drużyny z Konińskiej Klasy Okręgowej. ZKS Zagórów Jacka Przydrygi podejmował u siebie Polanina Strzałkowo Mirosława Kwaśnego. W obu zespołach, które do spotkania przystąpiły w bardzo skromnych składach można było zobaczyć nowych zawodników. W Strzałkowie od pierwszych minut wystąpił Patryk Suberski, a w drugiej połowie na bramce Mariusza Jędrzejczaka zmienił Kacper Przybylski. Na placu gry pojawił się również Krzysztof Maciejewski. Mecz lepiej rozpoczęli jednak gospodarze, którzy po dwóch składnych akcjach i trafieniach Łukasza Kruczkowskiego oraz Wiktora Graczyka szybko prowadzili 2:0. Niepotrzebne faule w polu karnym dały jednak okazję do wyrównania Polaninowi. Dwa razy do jedenastki podszedł Krystian Augustyniak i doprowadził do remisu 2:2. W drugiej części spotkanie się wyrównało. Prowadzenie dla ZKS-u zdobył Łukasz Kruszyna, jednak dość szybko wyrównał Bartosz Waszak. Decydującą o wyniku bramkę w samej końcówce zdobył Krystian Pietryga i Polanin wygrał 4:3.

SKP Słupca-Mieszko Gniezno 4:2
ZKS Zagórów- Polanin Strzałkowo 3:4


Brak komentarzy

Dodaj komentarz