SKP lepsze w sparingu

3:1 Polanina Strzałkowo w swoim ostatnim meczu kontrolnym ograli seniorzy SKP Słupca.

W wyjściowym składzie zespołu z Gajowej od pierwszych minut na placu gry zameldowali się Alan Kujawa i Marcel Koziorowski. Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane, a grający dobrze w obronie Polanin wychodził z groźnymi kontrami. W ciągu pierwszej połowy dwie stuprocentowe okazje na zdobycie gola zmarnował jednak Krystian Pietryga, który z dość bliskiej odległości nie trafił do bramki rywali. Z czasem SKP szybko zaczęło przejmować kontrolę nad meczem i spychać gości de defensywy. To zadecydowało o zdobyciu kolejnych goli. Wynik otworzył Sebastian Jasiak, który tuż przed przerwą podwyższył prowadzenie na 2:0. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Na 3:0 podwyższył Tomasz Rosiński. Słupczanie mieli jeszcze kilka sytuacji bramkowych ale swój zespół z opresji wyciągał Mariusz Jędrzejczak. Honor gości uratował Fryderyk Siepielski. Już w sobotę w swoim pierwszym ligowym meczu na własnym stadionie SKP zagra z Polonią Leszno. Przed Polaninem z kolei ostatni sparing, w którym rywalem strzałkowian będzie Phytopharm Klęka.

SKP Słupca-Polanin Strzałkowo 3:1 (2:0)