Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

SKP Słupca będzie miał własną akademię piłkarską

W nowy sposób mają w najbliższym czasie zacząć funkcjonować grupy młodzieżowe Słupeckiego Klubu Piłkarskiego.

Temat poruszaliśmy już przy okazji wyboru nowych władz w klubie TUTAJ. Inicjatywa utworzenia akademii wyszła od rodziców dzieci trenujących na codzień w grupach młodzieżowych SKP.

-To oni zwrócili się do mnie z propozycją bym zajął się organizacją funkcjonowania dzieci i młodzieży. Kilkoro z rodziców pełni w klubie funkcje kierowników poszczególnych zespołów. Zauważyli oni potrzebę wyodrębnienia drużyn młodzieżowych ze struktur SKP.

Tak naprawdę to wszyscy trenerzy będą zaangażowani w funkcjonowanie akademii, bo to właściwie oni od wielu lat decydują o tym szkoleniu. Wspomagać nas będą rodzice, którzy weszli do zarządu oraz innych struktur SKP- mówi trener, Wojciech Henke, który ma być koordynatorem całego projektu.

 

 

Chodzi przede wszystkim o lepszą organizację pracy.-Chcielibyśmy usprawnić działanie naszych drużyn młodzieżowych, ujednolicić szkolenie oraz zapewnić jego ciągłość. Wszystko po to by szkolić i wychowywać jak najlepszych zawodników.

Od momentu gdy pomysł ujrzał światło dzienne odbyło się wiele spotkań, ze starym zarządem i z trenerami by ustalić szczegóły. Myślę, że udało się w tej kwestii znaleźć porozumienie ale przede wszystkim dzięki wspomnianym rodzicom ustalić podstawy do funkcjonowania. Jeśli chodzi o innych rodziców to odzew jest pozytywny ale o tym przyjdzie nam jeszcze z nimi porozmawiać- dodaje słupecki trener.

Czym będzie się to różnić od obecnej organizacji? Przede wszystkim część Zarządu SKP będzie odpowiadać tylko i wyłącznie za zespół seniorów, a inna cześć wraz z koordynatorem za drużyny młodzieżowe zarówno pod względem organizacyjnym jak i finansowym

-W pierwszych tygodniach chcemy przede wszystkim zabiezpieczyć w akademii ciągłość zajęć treningowych i stopniowo usprawniać działanie poszczególnych sekcji- dodaje Wojciech Henke.

 

Słupecki Klub Piłkarski wybrał nowy Zarząd

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz