SKP Słupca-Obra Kościan (VIDEO)

Zaledwie remisem musieli się zadowolić seniorzy Słupeckiego Klubu Piłkarskiego, którzy wynikiem 2:2 zakończyli starcie rozgrywane na własnym boisku z Obrą Kościan.

Pierwsza połowa meczu należała wyraźnie do przyjezdnychy, którzy od początku lepiej prowadzili grę. Na kilka minut przed przerwą potwierdzili swoją lepszą dyspozycję obejmując prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Piotr Sarbinowski. Druga odsłona zupełnie odmieniła obraz meczu. Słupczanie od razu ruszyli do ataku, a w ich poczynaniach było widać dużą determinację. Do remisu mogli doprowadzić już w 50 minucie. Po zagraniu ręką jednego z graczy z Kościana sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Dariusz Gromanowski, a jego strzał z łatwością obronił bramkarz rywali. Dopiero osiem minut później po dośrodkowaniu Alana Kujawy piłkę głowa uderzył Tomasz Rosiński. Jego strzał odbił bramkarz, a piłkę do siatki z najbliższej odległości wbił Norbert Grzelak. Słupczanie zaczęli stwarzać sobie coraz groźniejsze sytuacje spychając gości do defensywy. W 87 minucie po dośrodkowaniu Jakuba Woźniaka widowiskowego gola zdobył wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Damian Maciejewski. Kiedy wydawało się, że SKP zanotuje pierwsze zwycięstwo w lidze w ostaniej minucie spotkania po dośrodkowaniu rywali piłka odbita od ręki Gromanowskiego trafiła do bramki Przygody i mecz zakończył się podziałem punktów. W sobotę słupczanie podejmą u siebie Polonię Leszno.

SKP Słupca-Obra Kościan 2:2 (0:1)

SKP: Maciej Przygoda, Jakub Woźniak, Sebastian Jasiak, Jacek Mikołajczyk, Dariusz Gromanowski, Piotr Głowala (ż.k. 78’), Michał Lorencki, Norbert Grzelak (bramka 58’), Tomasz Rosiński, Jakub Kwaśny, Alan Kujawa

Rezerwowi: Kacper Kaczmarek, Filip Otchere, Bartosz Bednarowicz, Norbert Lorencki, Damian Maciejewski, (84’ Rosiński, bramka 87’) Jakub Jóźwiak (90’ Kujawa), Piotr Witowski (58’ Kwaśny)