SKP Słupca-Obra Kościan (VIDEO)

Jedna bramka zadecydowała o porażce seniorów Słupeckiego Klubu Piłkarskiego, którzy ulegli u siebie Obrze Kościan 0:1.

W spotkaniu z powodu urazów nie mogli wystąpić Alan Kujawa i Norbert Lorencki, a w ich miejsce do składu wskoczyli Michał Walerczyk i Piotr Witowski. Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem, ponieważ goście nie dostarczyli na czas kart zdrowia swoich zawodników. Długie oczekiwanie na pierwszy gwizdek sprawiło, że w szeregi Obry wkradła się nerwowość. To SKP lepiej weszło w to spotkanie i przez jego pierwszą fazę prowadziło grę spokojnie rozgrywając piłkę od tyłu.Niewiele jednak z tego wynikało. Z czasem to zawodnicy z Kościana zaczęli przejmować inicjatywę. Zagrożenie stwarzali jednak głównie po strzałach z dystansu. Najpierw groźnie pod bramką miejscowych zrobiło się po rzucie rożnym w 17 minucie, a w 30 niebezpieczny strzał gości z około 30 metrów obronił Przygoda. Tuż przed przerwą przyjezdni byli bliscy objęcia prowadzenia po efektownym strzale przewrotkę, który jednak okazał się niecelny. Jedną z lepszych okazji bramkowych słupczan była próba strzału zza połowy boiska Marcela Koziorowskiego.

Druga połowa wyglądała już zupełnie inaczej. SKP dało się zepchnąć do defensywy i nie potrafiło dłużej utrzymać przy piłce. W 58 minucie po strzale głową rywali efektowną paradą popisał się Przygoda. Kilkanaście minut później po jednym z rzutów rożnych dla gości piłka zatrzymała się na poprzeczce. Bramka dla Obry padła jednak w dość niespodziewanych okolicznościach. Z pozoru niegroźne podanie przez błąd w komunikacji dwóch słupeckich obrońców trafiło do Mateusza Witomskiego, który w 72 minucie dał swojej drużynie prowadzenie. Słupczanie rzucili się do ataków. Z rzutu wolnego tuż zza szesnastki mógł wyrównać Michał Lorencki, jednak uderzył minimalnie niecelnie. Doskonałą okazję w końcówce mial też wprowadzony na plac gry w drugiej połowie Jacek Kowalczyk ale pospieszył się ze strzałem. W ostaniej minucie zakotłowało się pod bramką Kościana, ale wyrównujący gol nie padł. Już w sobotę w ostanim meczu sezonu SKP na wyjeździe zmierzy się z LKS-em Ślesin.

SKP: Maciej Przygoda, Sebastian Jasiak, Daniel Bednarowicz, Michał Walerczyk, Jacek Mikołajczyk, Michał Lorencki, Piotr Głowala, Marcel Koziorowski, Piotr Witowski (ż.k. 25’), Tomasz Rosiński, Adam Jaszczak

Rezerwowi: Aleksander Stawski, Konrad Sroka, Jacek Kowalczyk (60’ Witowski), Tomasz Jarecki (68’ Jaszczak), Filip Otchere (78’ Lorencki), Marcin Wziętek (80’ Rosiński)