SKP Słupca-Polonia Kępno (VIDEO)

Jedna bramka zadecydowała o zwycięstwie seniorów Słupeckiego Klubu Piłkarskiego, którego piłkarze przy ulicy Gajowej podejmowali Polonię Kępno.

Sobotnie spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie. Był to mecz walki, w którym oba zespoły notowały mnóstwo strat i popełniały proste błędy, to nie wpływało na jakość widowiska. Nie pomagał też padający deszcz, który dodatkowo utrudniał poczynania piłkarzy. W 16 minucie Polonia zagroziła gospodarzom strzałem głową zza pola karnego, jednak okazał się on niecelny. Odpowiedź była natychmiastowa, ale po strzale Sebastiana Jasiaka piłka również powędrowała nad poprzeczką bramki. Najgroźniejszą sytuację przyjezdni mieli w 24 minucie, kiedy na skrzydle Jacka Mikołajczyka ograł jeden z ich zawodników, dośrodkował, a piłkę w polu kranym otrzymał jego kolega. Z najbliższej odległości trafił jednak wprost w Macieja Przygodę. Kolejne minuty to następne niecelne uderzenia tym razem Marcela Koziorowskiego i Michała Lorenckiego. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy dobrą sytuację miał jeszcze Piotr Witowski, jednak z bliskiej odległości nie zdołał wbić piłki do bramki. Sprawę nieco utrudnił mu obrońca rywali, który do samego końca blokował słupeckiego zawodnika. O pierwszej połowie słupczanie chcieli jak najszybciej zapomnieć i to im się udało.

Druga część gry była o wiele lepsza w ich wykonaniu. W 58 minucie powinno być 1:0 kiedy piłkę w pole karne dośrodkował Piotr Witowski, jednak nie trafiła ona do żadnego z graczy ze Słupcy. Trzy minuty później stuprocentową sytuację zmarnował Koziorowski, który po kontrze SKP zdecydował się sam kończyć akcję strzałem w długi róg zamiast dogrywać do kolegów i uderzył niecelnie. W międzyczasie trener Wojciech Henke dokonał roszady w składzie przesuwając Sebastiana Jasiak z prawej strony obrony do ataku. Decydująca okazał się 68 minuta, kiedy precyzyjną piłkę do Alana Kujawy zagrał Michał Lorencki, a ten mijając bramkarza zdobył gola na 1:0. Goście odpowiedzieli niecelnym strzałem z rzutu wolnego, który minimalnie minął bramkę Przygody. Słupczanie mogli podwyższyć wynik na 2:0 i oszczędzić sobie nerwowej końcówki. Tak się jednak nie stało. W 84 minucie kolejnej kontry i podania Kujawy nie wykorzystał wprowadzony w 79 minucie na plac gry Tomasz Jarecki, który uderzył nad bramką. Mimo to goście nie zagrozili już rywalom, a gracze Wojciecha Henke odnieśli zasłużone zwycięstwo. Za tydzień na wyjazdowy mecz słupczanie wybiorą się do Pępowa.

SKP: Maciej Przygoda, Sebastian Jasiak, Daniel Bednarowicz, Michał Walerczyk, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Michał Lorencki, Marcel Koziorowski, Tomasz Rosiński, Piotr Witowski, Alan Kujawa (bramka 68’)

Rezerwowi: Adam Jaszczak (74’ Rosiński), Tomasz Jarecki (79’ Witowski), Marcin Wziętek, Kamil Łukasiewicz, Jacek Kowalczyk, Filip Otchere