Szukaj
Close this search box.
Szukaj

Słabe derby dla Polanina

Jedna bramka zadecydowała o zwycięstwie Polanina Strzałkowa w derbowym meczu z ZKS-em Zagórów. Spotkanie nie należało jednak do najciekawszych widowisk.

Oba zespoły niemal przez cały mecz grały bardzo ostrożnie, aby zachować czyste konto. To spowodowało, że kibice nie byli świadkami zbyt wielu bramkowych sytuacji, a gra toczyła się  głównie w środku pola. Najwięcej zagrożenia było zaś po strzałach z dystansu jednej i drugiej drużyny. Już w 4 minucie taką próbę pokonania Mariusza Jędrzejczaka podjął Kamil Michalak, jednak uderzył niecelnie. Kilka minut później to samo zrobił Paweł Jędrzejewski. W pierwszej połowie ponownie próbowali Michalak, a także Sebastian Jasiak, jednak obaj gola nie zdobyli. Jak na derby przystało mecz był dość ostry i zacięty. Najdobitniej przekonał się o tym Wiktor Graczyk, który po starciu w powietrznym pojedynku w polu karnym zderzył się z Marcinem Wziętkiem. Zaraz po tej sytuacji z rozciętą głową musiał opuścić boisko. W jego miejscu na placu gry pojawił się Patryk Borowski. Tuż przed przerwą strzału z dystansu na bramkę Polanina próbował jeszcze Wojciech Kaźmierczak, jednak i on uderzył niecelnie. Druga część meczu praktycznie niczym nie różniła się od pierwszej. Obie ekipy ponownie próbowały strzelać z dystansu i te próby także w większości były niecelne. W 56 minucie po faulu na Szymonie Sobieraju miejscowy bramkarz Rafał Sobczak obejrzał czerwoną kartkę i gospodarze grali w osłabieniu. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia ZKS miał po jednym z kontrataków, kiedy po strzale Borowskiego Polanina uratował słupek. Zaraz potem, czyli w 64 minucie po indywidualnej akcji Sobieraja, precyzyjnym uderzeniem popisał się Jakub Kropski strzelając gola na 0:1. Do końca spotkania niewiele się działo i ostatecznie strzałkowianie wywieźli z Zagórowa komplet punktów.