Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ślubowanie klas policyjnych Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy

To był dla nich wyjątkowy dzień. W niedzielę na słupeckim targowisku miało miejsce uroczyste ślubowanie klas policyjnych Zespołu Szkół Ekonomiczych w Słupcy.

Przysięgę złożyły w sumie cztery klasy. Dwie drugie i dwie pierwsze uczące się na kierunkach Technik Spedytor i Technik Logistyk. Choć stres był to jednak wszystko poszło zgodnie z planem.

 

 

Klasy policyjne w Ekonomiku to ciekawy kierunek dla absolwentów szkół podstawowych, o których w dzisiejszych czasach trzeba szczególnie zabiegać podkreślał starosta, Jacek Bartkowiak.

Z tego typu inicjatywy cieszą się również sami policjanci, którzy wiedzą jak odpowiedzialną i ciężką pracę wykonują. To dobry kierunek kształcenia mówią uczniowie klas policyjnych.

Uroczystość uświetniły Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania oraz Kompania Honorowa Wojska Polskiego. Obecne były także poczty sztandarowe jednostek mundurowych.

Na koniec zebrani mogli podziwiać wystawę sprzętu wojskowego i policyjnego, a także pokaz samoobrony i sztuk walki w wykonaniu uczniów Ekonomika.

 


Najnowsze komentarze
 • Uzupełnianie braków kadrowych za wszelką cenę. Czy oni wiedzą komu będą służyć? Obywatelom czy rządowi?

  • A czemu nikt nie wspomni że kazali im nosić te kurtki a później dzieciaki mdlały i ledwo ci „medycy” wyrabiali z łapaniem i ratowaniem ich.

   • Bo na krótki rękawek było na początku uroczystości za chłodno ? ?
    Medycy i opiekunowie spisali się rewelacyjnie. Reakcja natychmiastowa na nagłą zmianę pogody. Brawo !

  • Marsz w kolumnie… Żenada, nauczyciele nie potrafili ich nauczyć. Powie ktoś po co komu to potrzebne??? Ano potrzebne… Koordynacja ruchów a poza tym jak mundurowi to mundurowi.

   • Żałujesz i szkoda Ci? Nie przyjęli Cię do służb? Znawca musztry się znalazł. Jak na dzieciaki wyszło to bardzo ładnie. Gratuluję młodzieży i nauczycielom. Na pewno stres nie pomagał, a jak na Covidowy czas to przygotowanie na szóstkę.

 • Żałuję????? Czego??? Bzdury wypisujesz. Stwierdzam fakt. Gratulacje tak dla młodziezy ale nie dla nauczycieli. Widok tego przemarszu źle o nich świadczy. Musztra jest podstawą w służbach mundurowych i tak powinno być w takich klasach. A jeżeli ktoś myśli inaczej jest po prostu ignorantem albo też nie znającym tematu.

  • Musztra i jej perfekcyjne wykonywanie jest przeżytkiem we wszystkich nowoczesnych armiach u nas ciągle panuje „błędne” przekonanie o jej przydatności a tak naprawdę służy jedynie zniszczeniu człowieka , jego samodzielności i kreatywności. w wojskach specjalnych jest kompetnie niestosowana baa jest sekowana . Znam się na tym i nie jestem ignorantem.

 • Sektor idac Twoim ttokiem myślenia to pewnie lekcje WF w szkolach też służą „niszczeniu człowieka” Musztra w czasach komuny być może była przesadna ale mimo wszystko daje efekt współdziałania w grupie. Nie mówiąc już o efekcie wizualnym. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz