Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Słupca biega, czy śpi?

Jak co roku Słupca włączyła się w organizację ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Niestety, podobnie jak w latach ubiegłych frekwencja nie zachwyciła.

Weekend Polska Biega obchodzony jest w tym roku po raz dziesiąty. Przez trzy dni w kilkudziesięciu miastach w całym kraju organizowane są imprezy biegowe, w których wg szacunków może wziąć udział ponad 100 tys. uczestników. W akcję od kilku lat włącza się także Słupca, jednak atmosfery wielkiego biegowego święta raczej trudno w naszym mieście szukać.

W tegorocznym biegu udział wzięło 37 osób, co jest i tak zdecydowanie lepszym wynikiem niż rok temu. Największą grupę, wśród startujących wczoraj zawodników, stanowiły uczennice Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy, byli też mniej i bardziej zaawansowani biegacze. Imprezę, tradycyjnie przeprowadzono w lasku miejskim a uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy, krótszą- 1600 metrów i dłuższą- 2400 metrów. Tego dnia nie była prowadzona żadna klasyfikacja, nie było więc zwycięzców i pokonanych.

Andrzej Kończak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

 

 

 

Na mecie organizatorzy wyróżnili jedynie najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu. Byli nimi czteroletni Jakub Kaczorowski i Bożena Kwiatkowska, która w tym roku obchodzi 57 urodziny. Na zakończenie każdy z uczestników mógł wybrać sobie drobny upominek ufundowany przez słupecki Urząd Miasta.

Z kolei jutro na boisku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie odbędzie się bieg pod hasłem „Pogoń za Gąsiorem. Biegniemy dla Mateusza Woźnego”, również zorganizowany w ramach akcji „Polska Biega”. Rejestracja zawodników rozpocznie się o 10:00, godzinę później biegacze wyruszą na trasę. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *