Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupca biega przy Gajowej

150 osób uczestniczyło w zawodach w ramach akcji Polska Biega zorganizowanych w naszym mieście. Chodziło przede wszystkim o aktywne spędzenie wolnego czasu i dobrą zabawę. Tej nie brakowało między innymi dzięki kilku zmianom w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Przypomnijmy, że Polska Biega to akcja społeczna, która ma na celu promowanie biegania. Powstała w 2006 r. z inicjatywy dwóch biegaczy-dziennikarzy Gazety Wyborczej, Piotra Pacewicza i Wojtka Staszewskiego. To specjalny weekend pod koniec maja, podczas którego naprawdę cała Polska biega. W całym kraju organizowane są wtedy setki imprez biegowych pod patronatem Akcji Polska Biega. W biegach tych nie jest prowadzona żadna klasyfikacja. Najważniejszy jest sam udział. Nie inaczej było w Słupcy, gdzie w organizację imprezy włączył się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tym roku oprócz biegów na tradycyjnych dystansach 1600 i 2400 metrów wprowadzono także trasę o długości 600 metrów dla osób niepełnosprawnych. W zawodach wzięli udział wychowankowie z ośrodków z Lucynowa, Michalinowa, Słupcy i Strzałkowa.Tym razem wystartowało w sumie 150 osób. To o wiele więcej niż w roku ubiegłym. Może być jeszcze lepiej zapewnia dyrektor MOSiR-u Beata Nadgrodkiewicz.

 

 

Kolejną atrakcją, która do gustu przypadła szczególnie najmłodszym był tor przeszkód przygotowany przez słupeckich Pasjonatów na strzelnicy. Nie zabrakło także przysmaków z grilla, a także losowania nagród dla wszystkich uczestników biegu. Już niebawem relacja video z imprezy na naszym portalu. Tymczasem na kolejny bieg zapraszamy w najbliższą niedzielę do Zagórowa. Start o godzinie 11:00.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz