Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupca gra dalej

W pucharowym meczu w z Orłem Kawęczyn swoich rywali pewnie pokonali seniorzy SKP Słupca. Na wyjeździe w Barłogach przegrał z kolei drugi nasz zespół, Polanin Strzałkowo.

Na daleki wyjazd do Tokar, gdzie rozgrywany był mecz z Orłem słupczanie wybrali się w mocno okrojonym składzie. Na boisku zabrakło między innymi Jacka Mikołajczyka, Michała Walerczyka, Filipa Otchere, Adriana Nadgrodkiewicza, czy też Marcina Wziętka i Piotra Witowskiego. Na ławce zasiadło zaledwie trzech rezerwowych. Mimo to, już od początku widoczna była różnica klas rozgrywkowych, w jakich występują oba zespoły. SKP od początku aż do końca spotkania miało inicjatywę, a gospodarze nie stworzyli sobie ani jednej dogodnej okazji do zdobycia bramki. Początek był jednak dość nerwowy, a wszystko przez niewykorzystanie stuprocentowe okazje bramkowe podopiecznych Wojciecha Henke. Już w pierwszych minutach przy próbie strzału w bramkarza z bliskiej odległości uderzył Tomasz Jarecki. Zaraz potem to samo w sytuacji sam na sam zrobili Norbert Lorencki i Jakub Jóźwiak. W 30 minucie po strzale Wojciecha Drozda piłki z bardzo bliskiej odległości do bramki nie wbił też Sebastian Jasiak, który także trafił w bramkarza. Przełamanie nastąpiło w 41 minucie kiedy po indywidualnej akcji i ograniu jednego z rywali w polu karnym lewą nogą po długim słupku bramki uderzył Norbert Lorencki i zdobył gola na 0:1.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Słupczanie dominowali na boisku, utrzymywali się przy piłce i tworzyli kolejne sytuacje bramkowe. W 54 minucie na 0:2 podwyższył Jakub Jóźwiak. Jedenaście minut później na listę strzelców wpisał się wprowadzony na plac gry w drugiej połowie Kamil Łukasiewicz. Z kolei po jednym z rzutów rożnych gola zdobył Piotr Głowala. Ostatnie dwie bramki należały do przesuniętego w ostatnich minutach meczu do ataku Tomasza Jareckiego, który ustalił wynik spotkania na 0:6 dla gości. W kolejnym spotkaniu 30 września słupczanie zmierzą się u siebie z Olimpią Koło.

Polanin, który na mecz pucharowy także wybrał się w mocno rezerwowym składzie do przerwy przegrywał w Barłogach z miejscową Spartą 2:0. W drugiej połowie próbował odrabiać straty, jednak bramki zdobyte przez Adama Przybylskiego, Konrada Srokę i Bartosza Łysiaka nie wystarczyły do awansu i Strzałkowianie przegrali 4:3.

SKP: Sebastian Wyszpolski, Adam Jaszczak, Daniel Bednarowicz, Patryk Krawiec, Aleksander Stawski, Wojciech Drozd, Adrian Miara, Norbert Lorencki(41’ bramka), Tomasz Jarecki (79’, 86’ bramki), Sebastian Jasiak, Jakub Jóźwiak (54’ bramka)

Rezerwowi: Kamil Łukasiewicz (58’ Jóźwiak, 65’ bramka), Tomasz Rosiński,(58’ Jasiak) Piotr Głowala (46’ Adam Jaszczak,77’ bramka)

1/8 Pucharu Polski KOZPN
Victoria Września-LKS Ślesin 2:2 (5:6 r.k.)
Hetman Orchowo-GKS Rzgów 17.09.2015
Sparta Barłogi-Polanin Strzałkowo 4:3 (2:0) 
Warta Krzymów-Tulisia Tuliszków 0:1
Orzeł Kawęczyn-SKP Słupca 0:6 (0:1)
Górnik Wierzbinek-Olimpia Koło 1:4
Orzeł Grzegorzew-Górnik Konin (mecz przełożony)
Sokół Kleczew-wolny los


Brak komentarzy

Dodaj komentarz