Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupca powoli się wyludnia?

Temat nowych miejsc pracy w Słupcy podczas sesji poruszył radny, Robert Święcicki.

W swojej interpelacji zwrócił się do burmistrza z zapytaniem jak wyglądają działania miasta w tym zakresie. -Mieszkańcy często poruszają temat rynku pracy, mówią że brakuje nowych pracodawców. Wielu zmuszonych jest do pracy w nowych ciekawych miejscach, które powstają w okolicznych miejscowościach. Położenie miasta Słupcy powinno wydawać się bardzo atrakcyjnym dla inwestora.

Pszczyna jest np. miastem, w którym powstała Powiatowa Rada Rynku Pracy , składająca się z przedstawicieli związków, organizacji pracodawców społeczno- zawodowych. Jest to przykład jak inne miasta , powiaty dbają o poszerzanie ofert na rynku pracy.

To uwaga mieszkańców, którzy rozmawiają ze mną na ten temat, że nasze miasto powoli się wyludnia, a większość dojeżdżających daleko do pracy myśli o przeprowadzce. Nie jest to łatwe zadanie, ale nie jest też niemożliwe do rozwiązania- mówi nam słupecki radny.

Najnowsze komentarze
  • Pyzdry mają jeszcze gorzej.Jedyny w miarę duży i rozbudowujący się zakład to GTC. Zarobki jednak nie są rewelacyjne. Mnustwo ludzi z Pyzdr dojeżdża do Wrześni.Dużo młodych już wyjechalo do Poznania no i wielu pracuje za granicą.

  • tylko znajomości. brak perspektyw dla ludzi młodych w Słupcy. Stare dobre przysłowie, ,,chcesz mieć pracę przyjacielu zapisz się do Psl-u”

  • Niestety radny ma rację że Słupca się wyludnia

  • No ciekawe to dlaczego tak trudno w Słupcy mieszkanie kupic a jak jest to drogie w porównaniu np do Konina i nawet ciężko z wynajmem jest

  • Słupca szczególnie dla kobiet to są praktycznie same markety.. strasznie odstraszajace.. osobiście dojeżdżam codziennie 40 km do pracy do Wrześni w jedną stronę. Zupełnie inne standardy a pracownik nie musi się bać wyrazić swoje zdanie. Bardzo przykro że w Słupcy nie ma takich perspektyw oczywiście nie po znajomości tylko dla każdego z marszu.

  • Noo cóż nie każda kobieta musi chcieć pracować w markecie a inne inwestycje najwidoczniej nie są potrzebne. Jeszcze niedawno slychyszlam że kolejne centrum chcą wybudować za LIdlem. Szczerze mówiąc Słupca nie daje zbyt wielu możliwości rozwoju zawodowego zwłaszcza młodym ludziom. Może ich warto było by spytać co by mogło powstać w naszym mieście i dać im szansę pracy zwłaszcza tym którzy nie mają znajomości po urzędach…..

  • Do tego potrzebna jest zmiana władzy w powiecie a nikt nie ma odwagi. Ludzie sami tego chcą od 20 lat to samo zero szans dla młodych. Nic tego nie zmieni i będzie tak jeszcze długo…

  • Jak sa zarobki na poziomie 1500 na reke to czego sie oni spodziewają? W urzedzie pracy tez nie szukaja tylko patrza odbebnic swoje 8 h I do domu. Biedronki I inne dronki przyjmuja w Slupcy na 3/4 etatu a zapieprzasz za 2 osoby a do emerytury ci.sie nie liczy. W glupiej wrzesni zarobki x2 wiec sie wyludnia. A co robai zeby ludzi zatrzymac? Nic. Tylko gadanie I reszta w d…….

  • Spokojnie, spokojnie, jeszcze chwila i Września dojdzie do nas. Bądźcie cierpliwi;)

Dodaj komentarz