Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupca wybrała Komorowskiego

Komorowski przed Dudą i Kukizem- tak wyglądają wyniki wyborów prezydenckich w Słupcy. Frekwencja w mieście wyniosła 49,44%.

Jak wynika z danych uzyskanych z ośmiu obwodowych komisji wyborczych Bronisław Komorowski uzyskał 2161 głosów, na Andrzeja Dudę głosowało 1720 mieszkańców, a Pawła Kukiza poparło 1174 Słupczan. Różnica pomiędzy pozostałymi kandydatami była bardzo duża. Magdalena Ogórek, która była czwarta zdobyła zaledwie 191 głosów. Najmniej, bo tylko 10 osób zagłosowało na Pawła Tanajno.

Wybory w Słupcy i powiecie przebiegały bez przeszkód. Słupecka policja nie odnotowała żadnej próby zakłócenia samego głosowania, jak i ciszy wyborczej. W jednej z obwodowych komisji na terenie miasta doszło jednak do niecodziennej sytuacji. W trakcie głosowania w lokalu wyborczym znajdującym się w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika pojawił się młody mężczyzna przebrany za…japońskiego wojownika. Happening, którego autorem był słupczanin Artur Nowak nawiązywał do słynnej wpadki Bronisława Komorowskiego w japońskim parlamencie. Prezydent wszedł wtedy na fotel spikera i zawołał do generała Kozieja- chodź szogunie, co wywołało falę krytyki pod jego adresem. – Postanowiłem odpowiedzieć na wezwanie prezydenta i jako szogun przyszedłem na wybory, by odwołać go ze stanowiska– tłumaczył swój pomysł Nowak. Obecność nietypowego wyborcy wzbudziła spore zainteresowanie zarówno wśród pozostałych głosujących jak i członków komisji. Jego happening w żaden sposób nie zakłócił jednak wyborów.


Najnowsze komentarze
  • no cóż, skoro większość Słupczan głosowała na Komorowskiego to znaczy, że odpowiada im bezrobocie w rejonie, kolesiostwo, praca poza granicami kraju

  • Pewnie popierajcie komora pomacha wam nie długo jak tuskkkkkksss ale nie słupca jest bogata każdy pewnie zarabia powyżej 4 tyś ludzie zastanowić się.

  • Niestety ale w drugiej turze wyborów będziemy zmuszeni wybierać między cholerą a dżumą. Cóż naród tak chciał… Nie sądzę aby kiedykolwiek było w tym kraju lepiej. Każdy polityk trzyma się obecnego systemu i ani myśli odejść od koryta.

Dodaj komentarz