Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupczanin dostał 2600 zł mandatu we Francji

45-letni kierowca ze Słupcy dostał 630 euro mandatu za przeciążenie busa. Zamiast 3,5 dostawczak z Polski ważył 7,2 tony.

Jak podaje francuski portal estrepublicain.fr, do zatrzymania mocno przeładowanego busa

Iveco Daily doszło w sobotę 6 stycznia na autostradzie A 36. Żandarmi z Belfort od razu zwrócili uwagę na uginające się od nadmiaru towaru Iveco Daily, które należy do jednej z wrocławskich firm.

Po zważeniu okazało się, że mający 3,5-tonowe DMC samochód waży o 3,7 tony więcej. Wobec tego żandarmi nałożyli na 45-letniego kierowcę ze Słupcy po 90 euro kary za każde przeładowane 500 kilogramów.

Łącznie polski kierowca Iveco Daily dostał 630 euro mandatu i aby mógł odjechać z posterunku musiały przyjechać na przeładunek dwa inne pojazdy.
630 euro to około 2 600 złotych.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

TEKST/FOTO: dostawczakiem.pl/Twoja Słupca.pl

Najnowsze komentarze
  • Przecież to norma. Pewnie jeszcze jechał z expressem :-)

  • Za ladunek na aucie jest odpowiedzialny kierowca. A jak sie godzi to niech placi, sam jest sobie winien bo to on jest osoba decydujaca i niech nikt mi nie pisze, ze to wina szefa bo sam jezdzilem i jak mi ciezar sie nie zgadzal to dzwonilem mowilem, ze ja z tym towarem nie pojade a juz w przypadku przeladowania tak duzo. Oprocz mandatu moim zdaniem nie az tak duzego to powinni go wsadzic za narazenie zycia innych.

  • tak tak widzę, że kolega Kamil żyje w świecie idealnym….Myślę, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Kierowca pracuje na “czrnucha,” szef zalega mu z wypłatą, nie chcąc się narazić, że nie dostanie zaległych pieniędzy wykonuje każdy rozkaz. Obawiam się, że jeżeli tak jest facet nie dostanie zaległych pieniędzy, kontakt z szefem się urwie a mandat będzie musiał sam zapłacić. Tak wyglądają Polskie realia pracownicze. Niestety…

  • Tak wygląda tani Polski transport. Przeciążenie, brak limitu czasu pracy, nędzna wypłata uzależniona od przejechanych km. Francuzi się biorą bo to nie zdrowa dla nich konkurencja.

Dodaj komentarz