Słupczanka, Polanin i Czarni grają dalej

Swoje mecze pucharowe rozgrywały dziś drużyny piłkarskie z naszego powiatu.

w 1/4 Pucharu Polski Kobiet KS Lipno Stęszew pewnie pokonało Słupczanka Słupca. Drużyna Mirosława Kwaśnego niemal przez pełne 90 minut przeważała na boisku przy Gajowej.W pierwszej połowie zabrakło jedynie skuteczności pod bramką rywalek.

Nasza drużyna mogła zdobyć co najmniej trzy bramki. Skończyło się na jednej, którą strzeliła Klaudia Adamczyk. Tuż przed przerwą z piłką minęła się wychodząca do niej bramkarka ze Słupcy. Na posterunku była jednak obrona miejscowych.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Wynik meczu ustaliła wprowadzona na boisko z ławki Julia Wojtasińska. Przy próbie jej dośrodkowania pika znalazła drogę do siatki wpadając „za kołnierz” bramkarki rywalek.

Polanin Strzałkowo na wyjeździe wysoko,  11:2 pokonał MKS Dąbie. Gole dla zespołu Wojciecha Henke strzelali: dwa Tomasz Jarecki, Sebastian Kułaga i Patryk Jarzyński, a także po jednym Radosław Trybuła, Filip Janiszewski, Rafał Musiałowski, Adrian Nadgrodkiewicz i Dominik Grzelewski. W kolejnej rundzie zespół Wojciecha Henke zagra z Górnikiem Kłodawa.

Z kolei Czarni Ostrowite zwyciężyli na wyjeździe w meczu z Wartą Pyzdry 3:1. Gospodarze raz trafili do własnej bramki, a kolejne gole dołożyli Tomasz Rosiński i Bartosz Majewski. W kolejnym spotkaniu zagrają w Płomieniem Nekla.

Na swój mecz z Wartą Eremitą Dobrów składu nie skompletowały z kolei ZKS Orły Zagórów. -Zaplanowany na najbliższy czwartek mecz pucharowy z drużyną ZKS Orły Zagórów został odwołany na prośbę drużyny rywali z powodu problemów kadrowych.

Tym samym warciarze awansowali do 1/8 finału pucharu strefowego. Przeciwnikiem warciarzy w kolejnej rundzie będzie zwycięzca pary Warta Rumin – LKS Ślesin-czytamy w komunikacie zespołu z Dobrowa.

Natomiast Hetman Orchowo u siebie uległ Orlikowi Miłosław 1:2.