Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Słupczanka przygotowuje się do sezonu

Trzy rozegrane mecze kontrolne mają za sobą zawodniczki Słupczanki Słupca, które przygotowują się do rundy wiosennej.

W pierwszym z nich podopieczne Mirosława Kwaśnego uległy kadrze U-15 DZPN 5:3, a gole dla naszej drużyny zdobywały Margarita Królak, Julia Olek i Emilia Zajączkowska. W drugim meczu Słupczanka przegrała z wyżej notowanym Lech Poznań UAM 12:0. Z kolei w miniony weekend słupecki zespół pokonał GSS Grodzisk Wielkopolski 3:0. Hat-tricka ustrzeliła Maja Pacholska.

– Okres przygotowawczy zaczęliśmy na początku lutego, ale praktycznie od końca rundy w listopadzie trenowaliśmy cały czas raz w tygodniu na hali w Kowalewie. Mamy do rozegrania w marcu jeszcze jeden sparing również z wyżej notowanym zespołem z III ligi, Górniczą Konin. Na początku kwietnia planujemy ostatni mecz kontrolny na naturalnej murawie z trampkarzami młodszymi SKP Słupca trenera Wojciecha Henke.

Myślę, że przygotowania idą w bardzo dobrym kierunku. Mamy bardzo mocne sparingi, które powinny tylko zaprocentować w lidze. Myślę, że do rundy rewanżowej będziemy bardzo dobrze przygotowani, a czas pokaże jak to będzie wyglądało w meczach o punkty-mówi trener, Mirosław Kwaśny.

Do rozgrywek zawodniczki wrócą 15 kwietnia. Wówczas w Słupcy zmierzą się z MKS Kanią Gostyń. Po pierwszej rundzie nasz zespół ma na swoim koncie 16 punktów i zajmuje trzecie miejsce w ośmiozespołowej lidze.

Jak otwarcie przyznają władze klubu celem jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

 

FOTO: Słupczanka Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *