Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupczanka przygotowuje się do sezonu

Trzy rozegrane mecze kontrolne mają za sobą zawodniczki Słupczanki Słupca, które przygotowują się do rundy wiosennej.

W pierwszym z nich podopieczne Mirosława Kwaśnego uległy kadrze U-15 DZPN 5:3, a gole dla naszej drużyny zdobywały Margarita Królak, Julia Olek i Emilia Zajączkowska. W drugim meczu Słupczanka przegrała z wyżej notowanym Lech Poznań UAM 12:0. Z kolei w miniony weekend słupecki zespół pokonał GSS Grodzisk Wielkopolski 3:0. Hat-tricka ustrzeliła Maja Pacholska.

– Okres przygotowawczy zaczęliśmy na początku lutego, ale praktycznie od końca rundy w listopadzie trenowaliśmy cały czas raz w tygodniu na hali w Kowalewie. Mamy do rozegrania w marcu jeszcze jeden sparing również z wyżej notowanym zespołem z III ligi, Górniczą Konin. Na początku kwietnia planujemy ostatni mecz kontrolny na naturalnej murawie z trampkarzami młodszymi SKP Słupca trenera Wojciecha Henke.

Myślę, że przygotowania idą w bardzo dobrym kierunku. Mamy bardzo mocne sparingi, które powinny tylko zaprocentować w lidze. Myślę, że do rundy rewanżowej będziemy bardzo dobrze przygotowani, a czas pokaże jak to będzie wyglądało w meczach o punkty-mówi trener, Mirosław Kwaśny.

Do rozgrywek zawodniczki wrócą 15 kwietnia. Wówczas w Słupcy zmierzą się z MKS Kanią Gostyń. Po pierwszej rundzie nasz zespół ma na swoim koncie 16 punktów i zajmuje trzecie miejsce w ośmiozespołowej lidze.

Jak otwarcie przyznają władze klubu celem jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

 

FOTO: Słupczanka Słupca


Brak komentarzy

Dodaj komentarz