Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Słupczanka świętuje awans do II Ligi

Ulicami miasta przemaszerowały dziś zawodniczki Słupczanki Słupca, które świętowały zdobyty niedawno awans do II Ligi.

Nie zabrakło muzyki i głośnych śpiewów. Na słupeckiej promenadzie zawodniczki odpaliły race manifestując radość z udanego sezonu.

– Szanowni kibice, Koniec sezonu to czas podsumowań i podziękowań. Sezon 2023/24 był dla nas sezonem debiutanckim na poziomie 3 ligi. Podchodziliśmy do niego z szacunkiem, pokorą, ale też pełni nadziei. Bardzo dobra runda jesienna z 22 punktami dała nam pozycję wicelidera. Do rundy wiosennej podchodziliśmy bardzo spokojnie. Byliśmy świadomi, że 5 punktów straty do lidera ze Szczecina i odejście 3 podstawowych zawodniczek spowoduje że jeszcze więcej musimy dać z siebie na boisku i poza nim. Wiedzieliśmy, że nawet komplet zwycięstw nie da nam wymarzonego awansu, że potrzebne będzie jeszcze szczęście, które według przysłowia sprzyja lepszym.

Nasze serca mocniej zaczęły bić po 2 kolejce rundy wiosennej, kiedy to zdobyliśmy komplet 6 punktów, a lider LFA Szczecin stracił 4. Z 5 punktami straty zrobił się 1. Od teraz każdy mecz był „najważniejszy na świecie”. Przez kolejne 5 kolejek ani LFA ani Słupczanka nie popełniły błędu. Obie drużyny zgodnie wygrywały swoje mecze. I przyszedł pamiętny, wspaniały dzień. Sobota 1 czerwca i mecz, jakiego dawno w naszym mieści nie było. Mecz o niesamowitym ciężarze gatunkowym, pełen walki, nieustępliwości, żółtych kartek i dziesiątek fauli.

 

 

Ponad 250 osób na trybunach, gorący doping i odpalone race. I co najważniejsze – złota bramka Klaudii, która dała naszej drużynie 3 punkty i pozycję lidera. W ostatnim meczu w Sianowie osiągamy pewne zwycięstwo i upragniony awans. Awans, który jest spełnieniem naszych piłkarskich marzeń. 2 awans z rzędu i to po zaledwie 4 latach istnienia klubu meldujemy się w 2 lidze w gronie 48 najlepszych kobiecych klubów w Polsce. Dlatego jeszcze raz w imieniu swoim i kolegów z Zarządu składam wielkie gratulacje Wielkiej Drużynie i Wspaniałym Zawodniczkom. Dziękujemy trenerowi Mirosławowi Kwaśnemu, który w 2 lata zrobił olbrzymią pracę z drużyną i pokazał że niemożliwe nie istnieje.

Te sukcesy drużyny seniorek, to także motor napędowy dla Akademii Młodych Słupczanek. Dziewczynki kolejny raz rywalizowały w rozgrywkach z chłopcami. Z każdym meczem z każdym turniejem udowadniają, że o kobiecą piłkę w Słupcy możemy być spokojni. Dziewczynki dla Was, trenerek i waszych rodziców wielkie podziękowania. Te sukcesy, to efekt wsparcia, jakie nasz klub otrzymuje od władz samorządowych. Dlatego dziękujemy władzom Miasta Słupcy i Powiatowi Słupeckiemu za wsparcie i zaufanie.

Dziękujemy serdecznie Dyrekcji i pracownikom MOSiR Słupca oraz PMOS Słupca za owocną współpracę. Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom, instytucjom i osobom prywatnym, którzy finansowo wspierali nasz klub. Dziękujemy firmom: KONSPOL, ELEKTROMEGA, StaszakTrans, ROLMEX, Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców Strzałkowo, STALBUD, Studio 29, KA4, Bricomarche Słupca, Qźnia Talentu, KRISDOM, ZAZ Słupca, pol-bruk, Tupalska Transport, 7 NIEBO, Karol Grzywiński, SAN term, Jarosław Kinalski – biuro rachunkowe.

Dziękuję bardzo Marcie Kaźmierowskiej i Mariuszowi Królowi – czyli osobom, które wspierały nas swoimi pomysłami i na których pomoc zawsze mogliśmy liczyć. I na koniec chciałbym podziękować tym, bez których moja praca jako Prezesa nie była by tak efektywna. Karol Grzywiński i Krzysztof Sikorski dziękuję za współpracę, wsparcie, zrozumienie i setki przegadanych godzin. Mam nadzieję, że kolejne 4 lata przyniosą … kolejne 2 awanse. Liczę że wspólnie zbudujemy drużynę, która nam, kibicom i całej sportowej społeczności naszego miasta przysporzy mnóstwo sportowych emocji- czytamy w wypowiedzi prezesa, Pawła Woźniaka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *