Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupeccy badmintoniści na międzynarodowym turnieju

W ostatni weekend nasi młodzi badmintoniści startowali na Międzynarodowym Turnieju badmintona Mazovia Junior Cup 2014, który odbywał się w Płońsku.

Trener słupeckich zawodników Mariusz Rakowicz najbardziej liczył na dobry wynik Wojciecha Dranikowskiego i Macieja Urbaniaka. Jednak to najmłodszy  zawodnik Jakub Wiśniewski swoimi wynikami przyćmił starszych kolegów. Do tej pory Jakub w turniejach licencjonowanych musiał mierzyć się z zawodnikami klas piątych i szóstych sam będąc dopiero w czwartej. Wiele razy musiał schodzić z kortu pokonany nad czym mocno ubolewał. Podczas Mazovi miał wreszcie okazję sprawdzić się na tle zawodników urodzonych w 2004 roku w kategorii U-11. Tak się sprawdził, że nie dał najmniejszych szans swoim przeciwnikom pewnie wygrywając cały turniej. -Naprawdę Jakub pokazał niemałe już swoje możliwości i umiejętności. Wiele ciekawych i przemyślanych zagrań zasługiwało na wielkie słowa uznania. Widać więc, że kariera Kuby idzie we właściwym kierunku. Wiadomo, że przeciwnicy nie będą zasypiali i pewnie będą jeszcze intensywniej ćwiczyć, ale wierzymy, że Jakub też podbudowany tym zwycięstwem będzie także się rozwijał i robił ciągłe postępy– mówi trener Rakowicz.

Maciej Urbaniak w grze pojedynczej wygrał swoją grupę, ale niestety przegrał mecz o awans do finałowej ósemki. Natomiast w grze podwójnej razem z Nikodemem Jaśkowiakiem z Przeźmierowa zajęli ostatecznie 5 miejsce. Niestety słabiej cały turniej poszedł Wojtkowi Dranikowskiemu, który wygrał zaledwie jeden mecz singlowy z zawodnikiem z Białorusi. Przed zawodnikami teraz ciężka praca treningowa i dopiero pod koniec listopada kolejny start w Ogólnopolskim Turnieju w Solcu Kujawskim. Miejmy nadzieję, że będzie równie udany. Tego oczywiscie życzymy naszym graczom.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz