Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupeccy harcerze nie próżnują

Na dwa duże zloty w Dęblinie, a następnie w Stemplewie wybrała się 38. Słupecka Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Czarne Jedynki” ze Słupcy. 

38. Słupecka Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Czarne Jedynki” działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Słupcy. Drużynowym około 20 osobowej grupy dzieci z SOSW jest Łukasz Gorzelany, natomiast druhną przyboczną Anna Stoińska.  Słupeccy harcerze w ubiegłym miesiącu zagościli na dwóch dużych zlotach, które miały miejsce w Dęblinie oraz Stemplewie. Pierwszy z nich odbył się na terenie 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo- Mostowego im. gen. Romualda Traugutta od 14 do 17 maja. W VII Ogólnopolskim Integracyjnym Zlocie Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku ZHP Dęblin wzięła udział 6-osobowa grupa harcerzy ze Słupcy wraz z opiekunami. W drodze do Dęblina zwiedziła ona Warszawę oraz Kazimierz Dolny. Na miejscu zlotu na harcerzy czekało natomiast wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów, do których należało m.in. zwiedzanie XIX- wiecznej Twierdzy Dęblin, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych oraz Muzeum Sił Powietrznych. Dzieci brały również udział w Olimpiadzie Sportowej i przeszły Harcersko- Turystyczny Quest- szlakiem turystycznym PTTK. W trakcie przejścia szlaku uczestnicy rozwiązywali zadania związane z historią Dęblina i Stężycy, a następnie na terenie kompleksu „Wyspa Wisła” w Stężycy wzięli udział w biegu patrolowym.

Kolejnym zlotem, na który pod koniec maja wybrała się słupecka grupa harcerzy tym razem do Stemplewa, był XXVIII Zlot Harcerski ZHP Nieprzetartego Szlaku pod hasłem Integracyjne Warsztaty Zlotowe – „Z Kulturą Góralską” w tle. Impreza ta zgromadziła ponad 300 uczestników, wśród których znajdowały się drużyny z różnych regionów Polski, w tym także górale z Nowego Targu. Podczas wielu przygotowanych atrakcji słupeccy harcerze mieli okazję do nawiązania nowych znajomości, integracji oraz rywalizacji z pozostałymi uczestnikami zlotu, a także do zdobycia nowych doświadczeń i sprawności, w atmosferze radości i dobrej zabawy. Na każdy zlot wybierana jest inna 6-osobowa grupa ze słupeckiej drużyny harcerskiej, dzięki czemu każdy z podopiecznych ma możliwość przeżycia jak największej ilości przygód, zdobycia nowych doświadczeń, umiejętności czy też znajomości.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz