Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Słupecka gościnność

Parafia św. Wawrzyńca w Słupcy gościła dziś na obiedzie Pieszą Pielgrzymkę diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej. Jak co roku, dzięki poświęceniu i hojności parafian, kilkuset pielgrzymów mogło się posilić i odpocząć przed dalszą drogą na Jasną Górę.

To już tradycja, że Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej na jeden z postojów obiadowych wybiera sobie właśnie Słupcę. Jak mówią pielgrzymi, przyjęcie z jakim się tutaj spotykają jest czymś wyjątkowym, a i przysmaki przygotowywane przez mieszkańców potrafią doskonale zaspokoić ich podniebienia.

 

 

Jak dodaje ks. Marcin Gajowniczek- pilot pielgrzymki, zaspokojenie głodu i nabranie sił fizycznych to jednak nie wszystko. Życzliwość i dobroć, jaką pielgrzymi otrzymują w takich chwilach, utwierdzają w przekonaniu, że warto i dają prawdziwy ładunek energii i radości na dalszą drogę.

 

 

Po postoju obiadowym w Słupcy pielgrzymka wyruszyła w dalszą drogę. Kolejnym przystankiem na mapie naszego powiatu był Jaroszyn, później Ląd i Zagórów, gdzie pielgrzymi mają nocleg.

W tym roku Piesza Pielgrzymka Koszalińsko- Kołobrzeska wyruszyła na Jasną Górę po raz 32. W jej skład wchodzi 8 grup, m.in.  z Koszalina, Kołobrzegu, Świdwina, Miastka, Ustki, czy Trzcianki. Przed obraz Matki Boskiej Częstochowskiej pielgrzymi dotrą 13 sierpnia.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *