Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Słupecka Jadłodzielnia otwarta

Dziś miało miejsce symboliczne otwarcie miejskiej Jadłodzielni, która stanęła przy słupeckim MOPS-ie.

Inicjatywa z którą wyszli słupeccy radni Lucyna Gawrych Marcin Pietrzykowski powstała dzięki współfinansowaniu przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu ,,Wielkopolskie Jadłodzielnie”. Cała inwestycja kosztowała 31 119 zł, z czego 22 978 zł pochodzi z dofinansowania.

Realizacji, wykonania i montażu kontenera jadłodzielni podjęło się Przedsiębiorstwo Usług Budowlano – Montażowych i Projektowych ,,Jerzy Urbański” ze Słupcy.

-Wydaje nam się, że idea powstania jadłodzielni na terenie miasta jest zasadna i w dobie obecnego kryzysu gospodarczego i ekonomicznego potrzebna, ponieważ według danych statystycznych w Polsce, analizując wszystkie etapy produkcji, przetwórstwa, dystrybucji i konsumpcji, marnuje się blisko 5 milionów ton żywności z czego ponad 60% stanowi ta wyrzucana przez konsumenta.

Straty żywności to realne zmniejszenie masy jadalnej żywności wynikające z po pierwsze niegospodarności po drugie błędów i nieprawidłowości w przebiegu procesów , np. w produkcji rolnej, podczas zbiorów czy w transporcie jak i w magazynowaniu żywności oraz po trzecie niedostatecznej edukacji w tym zakresie.

Zachęcamy do korzystania z jadłodzielni, ponieważ lepiej jest się podzielić jedzeniem niż wyrzucić do kosza-czytamy w informacji słupeckiego Urzędu Miasta.

 

 

 

 

Radni chcą utworzenia jadłodzielni w Słupcy

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *