Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupecka Platforma podsumowała rok

Podczas konferencji online swoją działalność w mionym roku podsumowały struktury Platformy Obywatelskiej w Powiecie Słupeckim.

Spotkanie rozpoczęło się od poruszenia tematów ogólnokrajowych. -Władza obnażyła po raz pierwszy swój rodzaj szaleństwa. W czasie pandemii wprowadzanie pod debatę publiczną orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego i tematu aborcji było co najmniej nieodpowiedzialne i szokujące- mówił poseł PO, Tomasz Nowak, który skrytykował też pomysł tak zwanej Piątki dla zwierząt.

Krytycznie wypowiadał się także o działaniach Rządu związanych z samą pandemią, które jego zdaniem są chaotyczne i niezorganizowane. Nowak zachęcał do szczepienia się na koronawirusa. -Widzę, że w Słupcy jest kilka punktów szczepień, ale niepokoi mnie to, że w Powiecie Słupeckim jest kilka gmin, w których nie ma tych punktów, a będą tylko sczepienia mobline- tłumaczył. Jego zdanie podziielił Andrzej Plesiński.- Wszystko to nie jest profesjonalnie robione- mówił.

Najważniejsze działania lokalnych struktur w Powiecie przypomniał przewodniczący PO w naszym regionie Ryszard Pilarski, który mówił między innymi o akcji poparcia dla Rafała Trzaskowskiego, czy protestujących mieszkańców Białorusi, a także Strajku Kobiet. Podsumował także działania w Radzie Miasta. -Bardzo się cieszę, że udało się w poprzednim roku kilka projektów zrealizować, a niektóre zostały wpisane do budżetu na rok 2021. Współpraca z panem burmistrzem przebiegała bardzo dobrze- mówił radny.

W nowym roku wszystkich mieszkańców Powiatu Słupeckiego chcących zaangażować się w działalność również te pozapolityczne do współpracy zaprosił wiceprzewodniczący, Krzysztof Skrzypczak, który zapowiedział plany rozbudowy lokalnych struktur.

Członkowie PO zadeklarowali również swoje wsparcie w tegorocznej 29. zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na koniec poseł Tomasz Nowak poinformował, że tego typu spotkania online z lokalnymi strukturami będą organizowane cyklicznie w każdym z powiatów jego okręgu wyborczego.


Najnowszy komentarz
  • PO jest na PRZEGRANEJ od dawien dawna

Dodaj komentarz