Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupecka policja już ze sztandarem

13 września 2014 roku to data, która przejdzie do historii słupeckiej policji. To właśnie dziś na słupeckim rynku odbyła się uroczystość nadania jednostce sztandaru.

Wszystko rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w kościele pw. św. Wawrzyńca. Po niej policjanci, wysocy rangą oficerowie, władze samorządowe i wojewódzkie, oraz zaproszeni goście, przy asyście Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, przeszli na słupecki rynek, gdzie miał miejsce niezwykle podniosły apel. Główną  jego częścią było wbicie pamiątkowych gwoździ w drzewce sztandaru, a następnie przekazanie go jednostce. Na ręce szefa słupeckiej policji- Zbigniewa Maliny, sztandar złożył Komendant Główny Policji, Marek Działoszyński.

Zbigniew Malina, komendant słupeckiej policji

 

 

Nadanie sztandaru to dla jednostki wielkie wyróżnienie, ale i mobilizacja do dalszej pracy, mówił Rafał Batkowski- Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie pomoc samorządów powiatu słupeckiego, które weszły w skład Komitetu Organizacyjnego Ufundowania Sztandaru.

Mariusz Roga, starosta słupecki

 

 

Pomimo niepewnej pogody, uroczystości nadania sztandaru zgromadziły na słupeckim rynku sporą grupę mieszkańców miasta. Właśnie dla nich, z tej okazji, przygotowano wystawę sprzętu policyjnego, która cieszyła się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz