Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupecka straż dostanie nowy wóz

W ostatnich dniach ogłoszony został przetarg na zakup nowych samochodów typu P-gaz dla jednostek Państwowych Straży Pożarnych.

-Przedmiotem postępowania jest dostawa dwudziestu średnich samochodów specjalnych ze sprzętem ochrony dróg oddechowych.

Wymagane jest podwozie z napędem 4×2, silnikiem o mocy nie mniejszej niż 180 kW, automatyczną skrzynią biegów i kabiną dwuosobową. Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję i podzielona na dwie części:

Część serwisowa wyposażona m.in. w stół roboczy, stanowisko do mycia masek ze zbiornikiem wody 30 litrów, regały i fotel obrotowy.Część ładunkowa. Powinna zostać wyposażona w min. 7 wózków do transportu butli, kompresora i aparatów powietrznych. Dostęp do wnętrza przez windę załadowczą z tyłu.

Każdy samochód będzie przewoził m.in.: stół składany, butle stalowe na sprężone powietrze 6,8 l – 48, aparaty oddechowe nadciśnieniowych – 12, maski oddechowe – 20, butle kompozytowe 6,8 l – 12, sygnalizatory bezruchu – 12, system łączności do masek – 12, zestaw ratownictwa medycznego R0, agregat prądotwórczy, kompresor do ładowania butli, komputerowe stanowisko kontrolno-pomiarowe do badań aparatów i masek, laptop, myjkę do masek, suszarkę do masek i sprzęt warsztatowy- czytamy na portalu Remiza.com.pl

Wśród jednego z odbiorców jest jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy. Samochody mają trafić do jednostek w pierwszej połowie 2021 roku.

 

FOTO: Poglądowe/Grzegorz Fortuna


Najnowszy komentarz
  • To, że Straż Pożarna musi się zajmować i umieć ratować mienie i ludzi to wiedziałem, ale że będzie się zajmować ratownictwem medycznym to tego się nie spodziewałem. Nic nie pozostało jak tylko pogratulować strażakom a pozostałym służbom pokrewnym życzyć sukcesów w rywalizacji ze strażakami.

Dodaj komentarz