Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Słupecki gimnazjalista wyróżniony

Marcel Kędziora uczeń słupeckiego gimnazjum został jednym z laureatów konkurs Złota Żaba.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Edukacji Społecznej EKOS, która od 21 lat inspiruje uczniów i nauczycieli  zadaniami wymagającymi wyobraźni, kreatywności  i umiejętności myślenia. Autorami zadań są doświadczeni nauczyciele ze szkół prowadzonych przez Fundację. Mecenat nad konkursem w dziedzinie języka polskiego i literatury sprawuje Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w  Poznaniu oraz czasopismo dla nauczycieli „Polonistyka”. W dziedzinie matematyki jest to miesięcznik „Matematyka”. Patronat honorowy nad konkursami objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego  Marek Woźniak.

12 kwietnia w budynku I Liceum w Swarzędzu  80 uczniów  najlepszych  spośród 12 587 uczestników konkursowych zmagań  z  wielkopolskich i lubuskich  szkół  odebrało nagrody i wyróżnienia w konkursach w  dwóch dziedzinach matematyki oraz literatury i języka polskiego. Na zwycięzców czekały cenne nagrody rzeczowe takie jak tablety, książki, gry edukacyjne i logiczne, a dla najlepszych statuetki myślącej i uśmiechniętej  „Złotej Żaby” wręczane przez prezesa Fundacji Witolda Gromadzkiego i przedstawicieli sponsorów. Ci obowiązkowo musieli również rozwiązać  wybrane dwa z konkursowych zadań. Nagrodzeni zostali też nauczyciele najlepszych uczniów.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali prawo ubiegania się o stypendia umożliwiające naukę w Gimnazjum i Liceum prowadzonych w Swarzędzu przez Fundację. Wśród nagrodzonych osób znalazł się również uczeń klasy trzeciej Marcel Kędziora z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy, który otrzymał wyróżnienie w konkursie matematycznym Złota Żaba. Opiekunem Marcela jest pani Maria Karnowska. Gratulujemy!

FOTO: ekos.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *